Remis w wyjazdowym meczu w Lublinie. 6 miejsce po rudzie jesiennej

III liga piłkarska. Grupa IV. *Motor Lublin ? KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0.


Motor: Socha ? Michota (56 Tkaczuk), Gieraga, Cholerzyński, Tadrowski (88 Szkatuła), Kaczmarek, Tymosiak, Korczakowski (83 Kamiński), Dzięgielewski, Majkowski (58 Oziemczuk), Nowak.
KSZO: Zacharski ? D. Cheba, Sołtykiewicz, Kudriawcew, Kokosza ? Persona (70.Grunt), Mikołajek (87.Puton), Czajkowski, Jakubowski (58.Kapsa), Janik (90.Brociek) ? Jamróz (90.Mężyk)
Żółte kartki: Korczakowski, Tymosiak, Kamiński ? Kokosza, Kudriawcew.
Czerwona kartka: Kokosza (KSZO, 45 min za drugą żółtą).
Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz).
Widzów: 4341.

Spotkanie piłkarskich marek zgromadziło na Arenie Lublin rekordowa liczbę kibiców. Nic dziwnego, to był mecz na szczycie, a konfrontacja obu zespołów od kilku sezonów budzi emocje.

Przez cały mecz stroną dominującą byli lublinianie. To oni atakowali, częściej przebywali przy piłce, oddali więcej strzałów. Ileż to jednak takich meczów oglądaliśmy przy Świętokrzyskiej, kiedy to właśnie w taki sam sposób, jak w sobotnie popołudnie Motor, biliśmy głową w mur? Cóż z tego, że wybijaliśmy piłkę z linii bramkowej, a w 45 min. drugą żółtą i w konwencji czerwoną kartkę ujrzał Kacper Kokosza? Na tablicy świetlnej Areny Lublin wciąż było 0:0?

Po zmianie stron, wiadomo było, że nasz grający w osłabieniu zespół jeszcze większą uwagę będzie poświęcał grze obronnej. I tak też było? Motorowcy naciskali, parli do objęcia prowadzenia, ale pudłowali. Tymczasem KSZO dwukrotnie wyprowadził kontry, po których Michał Grunt był bliski umieszczenia piłki w siatce. Trzeba też przyznać, że szczęście w tym meczu było po naszej stronie, choćby po jednym z błędów w defensywie, kiedy to Nowak nie trafił do pustej bramki.

W Lublinie w seniorskiej drużynie zadebiutował nasz junior Oskar Brociek. Remis KP KSZO, który ostatecznie rundę jesienną zakończył na 6 pozycji, jest sukcesem. Tak wyrównanej walki o awans do II ligi dawno nie oglądaliśmy. Naszym zdaniem, w teorii tę szansę awansu ma 9, a w praktyce 3-4 zespoły.

Wyniki 17 kolejki i tabela po rundzie jesiennej:
*Podlasie Biała Podlaska – Stal Rzeszów 0:0 *Resovia – Podhale 0:1 (0:1) *Karpaty Krosno – Avia Świdnik 1:1 (0:0) *Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (3:0) *JKS 1909 Jarosław – Wólczanka Wólka Pełkińska 1:4 (0:2) *Spartakus Daleszyce – Chełmianka Chełm 0:2 (0:0) *MKS Trzebinia – Wisła Sandomierz 2:0 (1:0) *Soła Oświęcim – Wiślanie Jaśkowice 1:2 (0:1)

ds

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *