Waterpoliści KSZO liczą na wsparcie kibiców

Juniorzy KSZO w minioną sobotę zainaugurowali rozgrywki o mistrzostwo Polski. W najbliższą sobotę, 25 listopada, KSZO wystartuje po raz pierwszy po kilkunastu latach w rozgrywkach seniorów w I lidze.

Zabrakło? optymalnego składu!
W minioną sobotę na Pływalni Rawszczyzna rozegrano rundę eliminacyjną mistrzostw Polski juniorów w piłce wodnej. Na zawody nie stawiła się ekipa szczecińskiej Arkonii, toteż drużyny KSZO, łódzkiego Neptuna i bytomskiej Polonii awansowały już do turnieju finałowego, który w dniach od 16 do 18 marca rozegrany zostanie w Gliwicach. W grudniu natomiast, dokładnie 16 i 17 w Gliwicach, rozegrana zostanie II runda eliminacyjna, podczas której KSZO będzie walczył o jak najlepsze miejsce przed rozstawieniem w turnieju finałowym.
Nasz zespół, niestety, zanotował dwie porażki. O ile mecz z Neptunem młodzi waterpoliści mogli i powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść, o tyle w starciu z bytomianami ? faworytami rozgrywek, niewiele mieli do powiedzenia.

DSC_4838
-Oczywiście, że chcieliśmy wygrać, ale tak się złożyło, że wystąpiliśmy w mocno okrojonym składzie ? mówi trener, Robert Serwin. ?Nie mogli zagrać kontuzjowani Wiktor Pałasz i Patryk Sadłowski. Nasz bramkarz Jakub Krawczyk i Cezary Pietrzyk byli chorzy. Natomiast Maksymilian Krakowiak zagrał ze złamanym palcem i dla mnie był bohaterem zawodów. Sądzę, że w optymalnym składzie nie przegralibyśmy z Neptunem i tak wysoko z Polonią.
Wyniki i tabela po I turnieju eliminacyjnym
*Neptun Łódź – KSZO Ostrowiec Św. 15:12 (4:3, 2:2, 4:4, 5:3). Bramki: Kochański 5, Ozga 2, Szląszkiewicz 3, Krakowiak 2.
*Polonia Bytom – KSZO Ostrowiec Św. 24:12 (6:3, 6:5, 7:1, 5:3). Bramki: Ozga 7, Szląszkiewicz 2, Kochański 1, Nadbrzuchowski 1, Krakowiak 1.
*WTS Polonia Bytom – UKS Neptun Łódź 9:6 (3:1, 3:3, 1:1, 2:1).
1.WTS Polonia          2   6   33:18
2.Neptun                    2   3   21:21
3.KSZO                       2   0   24:39
KSZO (w nawiasie liczba zdobytych bramek): Jakub Krawczyk, Michał Grys ? Aleksander Ozga (9), Igor Szląszkiewicz (5), Jakub Kochański (6), Kacper Nadbrzuchowski (1), Maksymilian Krakowiak (3), Kamil Nawodziński, Oskar Jarocha, Mikołaj Kot. Trenerzy: Robert Serwin, Mariusz Stawecki.
Po 13 latach wraca do Ostrowca seniorskie waterpolo!
DSC_4851W najbliższą sobotę, 25 listopada, na Pływalni Rawszczyzna rozegrany zostanie dwumecz w ramach rozgrywek I ligi seniorów. Piłkarze wodni KSZO podejmować będą WTS Polonię Bytom.
-Grą w tej klasie rozgrywkowej chcemy jak najlepiej ograć naszych młodych zawodników po to, by ? co sobie osobiście zakładam ? po trzech latach mocno zapukać do bram ekstraklasy i po awansie bić się w niej, tak jak dawniej, o medale mistrzostw Polski ? mówi trener, Robert Serwin. ?Kadra została oparta na naszych młodych zawodnikach. Jestem przekonany o tym, że tacy gracze, jak Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański zagrają na najwyższym poziomie. W I lidze, w ekipie AZS UMCS Lublin pod okiem trenerki Ivany Perusko, występowali już i nabierali doświadczenia Michał Grys, Oskar Jarocha, Jakub Kochański, Kamil Nawodziński, Kamil Żak, Wiktor Pałasz. Liczę, że do pełnej dyspozycji po kontuzji wróci do drużyny Patryk Sadłowski. Jestem także pod wrażeniem postawy Maksymiliana Krakowiaka i jeszcze młodszego Kacpra Nadbrzuchowskiego, którzy swym zaangażowaniem czynią systematyczne postępy. W pierwszoligowym KSZO, mimo transferu definitywnego do ŁSTW Łódź, nadal grać będzie na zasadzie wypożyczenia bramkarz, Wojciech Kotaś oraz dwaj nasi zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie grali w ekipie AZS Lublin ? Hubert Kamiński i Piotr Kotaś.
Kalendarzyk zawodów:
25 listopada (sobota)
11.30: WTS Polonia Bytom Masters ? KSZO Ostrowiec Św.
16.30: KSZO Ostrowiec Św. ? WTS Polonia Bytom Masters

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *