Grozili kobiecie bronią

Uzbrojeni sprawcy kradzieży doprowadzili do wypadku drogowego z innym pojazdem. Pasażerka, wskutek próby ujęcia obywatelskiego została zakładniczką. Przestępcy uwięzionej kobiecie grozili bronią i ukryli się w trudno dostępnym miejscu. W kierunku interweniujących policjantów sprawcy oddali strzały.

ćwiczenia-1
Taki był z grubsza scenariusz ćwiczeń dowódczo -sztabowych pod kryptonimem „Pościg 2017”, które odbyły się w dniu 22 listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Ćwiczeniami dowodził Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mł. insp. Krzysztof Panaszewski –mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obserwatorem działań z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach był asp. Marcin Dziadowicz – specjalista Sztabu Policji oraz zaproszeni przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. W działaniach brali udział także strażacy oraz ochotnicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy wraz z komendantem ostrowieckiego Hufca ZHP Dariuszem Czupryńskim.
Uczestniczące w „Pościgu 2017” służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazywały się pełnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem.

ćwiczenia-3

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *