Razem zaśpiewało 600 uczniów THM

W wyjątkowy sposób uczniowie popularnego THM obchodzili Święto Niepodległości. Cała szkoła włączyła się bowiem we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Obyło się bez tradycyjnej akademii, a tym razem wszystkie klasy, razem z nauczycielami, przygotowały występy wokalne i muzyczne, prezentując najpiękniejsze polskie pieśni legionowe i patriotyczne. Dodatkowym elementem każdego występu było przygotowanie oprawy wizualnej w postaci biało- czerwonych ?rekwizytów?: balonów, serduszek, kotylionów, rozetek, małych chorągiewek i dużych flag.

IMG_6882
W efekcie niemal 600 osób, w niecodziennej scenerii nawiązującej do leśnego ogniska, spotkało się w auli szkolnej i wspólnie, z radością i z pieśnią na ustach, świętowało 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Co ciekawe, odśpiewanie każdej z pieśni poprzedzone było krótkim rysem historycznym prezentującym genezę powstania danego utworu i jego popularność w niepodległej Polsce. Uczniowie i nauczyciele świętowali kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, śpiewając pieśni, z którymi szliśmy jako naród do wolności, i które przeżyły zawieruchy wojenne, okupację i ponure lata zniewolenia komunistycznego.

IMG_6904
Niecodzienny koncert w wykonaniu młodzieży i nauczycieli spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem i z pewnością wpisze się w tradycję szkoły. Było odświętnie, pięknie, patriotycznie i radośnie. To świetny sposób na świętowanie w atmosferze szacunku i docenienia jednej z największych wartości – Wolności. Pomysłodawczyniami i organizatorkami uroczystości były panie nauczycielki Renata Kowalska i Małgorzata Wawrzkiewicz.

IMG_6887

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *