Rusza XIII edycja Opatowskiej Ligi Futsalu

Największe rozgrywki halowe w piłce nożnej w powiecie opatowskim rozpoczną się już w najbliższą sobotę, 25 listopada, o godz. 9 w hali sportowej przy LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie.
Do udziału w zawodach zgłosiły się następujące zespoły: KORBUD ZIELONY STOK OSTROWIEC – trzykrotny mistrz OLF, AGRO SERWIS OPATÓW, GOK SADOWIE, EKO MAX KORNACICE, DAJTA NAM WYGRAĆ OSTROWIEC, KRÓWKA OPATOWSKA, IWANISKA, WOJCIECHOWICE, STOWARZYSZENIE NASZE KOBYLANY, SKETCH PAINTBALL OSTROWIEC i IWANISKA FUMEL TEAM.

Opatowska Liga Futsalu organizowana jest przez Stowarzyszenie Opatowskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, prowadzone przez Piotra Zająca i Jarosława Muszyńskiego. Stowarzyszenie już przez trzynaście lat promują piłkę halową w powiecie opatowskim. Udział w rozgrywkach biorą również reprezentanci innych gmin z powiatów. W ostatnim sezonie 2016/17 w piłkę halową w opatowskim wymiarze ligowym grało 179 osób.

DSC_1387

Oto najciekawsze mecze I kolejki:
KORBUD ZIELONY STOK ? IWANISKA FUMEL TEAM. W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku 1. kolejki sezonu 2017/18 Mistrz, KORBUD, podejmie zespół beniaminek IWANISKA FUMEL TEAM . Goście, mimo, że są nową ekipą, grali już przez klika sezonów w naszej Lidze w rożnych zespołach i połączyli się tworząc TEAM i wiemy, że ich poziom z pewnością będzie wysoki. Czy to jednak wystarczy, aby urwać punkty obrońcom tytułu , gdzie grają zawodnicy ,którzy grali w KSZO na poziomie EKSTRAKLASY?
GOK SADOWIE – SKETCH PAINTBALL OSTROWIEC Św.. O sile GOK SADOWIE stanowić będzie w tym sezonie trzon dobrze znanego zawodnika Dariusza Dudy wzmocnionego o kilku zawodników z lig świętokrzyskich boisk trawiastych. Poziom zgrania zespołu, jak i jego siła są na razie wielką niewiadomą – jako pierwsi sprawdzą ją nowy zespół SKETCH PAINTBALL. Zawodnicy tego beniaminka mają piłkarzy z czwartej ligi i klasy okręgowej .Koncentracja w ekipie GOK SADOWIE musi być więc na bardzo wysokim poziomie tym bardziej, że na inaugurację podejmują zespół, który powalczy o punkty.
DAJTA NAM WYGRAĆ OSTROWIEC Św. ? WOJCIECHOWICE. Po przeciwnych stronach barykady staną starzy, dobrzy znajomi z poprzedniej edycji, którzy nie mają przed sobą żadnych tajemnic. W poprzednich potyczkach różnie to bywało. Jak będzie tym razem? Czy podopieczni Jana Pałasza pokażą dobry, niekonwencjonalny poziom gry i zaskoczą przeciwnika?
KRÓWKA OPATOWSKA ? IWANISKA. KRÓWKA OPATOWSKA po zajęciu środkowej strefy w tabeli w ubiegłym sezonie chce dobrze wejść w nowy sezon. Na początek mają jednak niełatwe zadanie. Zespół IWANISK ? pod kierownictwem Grzegorza Starby – zajął 8 pozycję w minionych rozgrywkach aplikując przy tym rywalom 67 goli. Jednak czy będzie w stanie przypomnieć sobie spotkania, w których urywali punkty zdecydowanym faworytom?
EKO MAX KORNACICE ? STOWARZYSZENIE NASZE KOBYLANY. Powrót piłkarzy STOWARZYSZENIA NASZE KOBYLANY po rocznej absencji w lidze OLF. To podopieczni radnej powiatowej ? Anety Bławat. Po sporych zawirowaniach transferowych przed nowymi rozgrywkami zespół przystępuje do gry z wiarą, że w nowym zestawieniu personalnym da się powalczyć o coś więcej, niż tylko środek tabeli. EKO MAX KORNACICE, dla odmiany, dokonała jedynie kosmetycznych korekt w składzie i wyraźnie postawiła na szlifowanie dotychczasowego potencjału. Które podejście przyniesie pierwsze punkty w sezonie i miejsce w tabeli końcowej?

Komplet meczów I kolejki (25 listopada): KORBUD ZIELONY STOK ? IWANISKA FUMEL TEAM (godz. 9.00); GOK SADOWIE ? SKETCH PAINTBALL OSTOWIEC (9.35); AGRO SERWIS OPATÓW – IWANISKA FUMEL TEAM (10.10); GOK SADOWIE ? WOJCIECHOWICE (10.45); AGRO SERWIS OPATÓW ? STOWARZYSZENIE NASZE KOBYLANY (11.20); DAJTA NAM WYGRAĆ ? WOJCIECHOWICE (11.55); KRÓWKA OPATOWSKA ? IWANISKA (12.30); EKO MAX KORNACICE – STOWARZYSZENIE NASZE KOBYLANY (13.05); DAJTA NAM WYGRAĆ ? KRÓWKA OPATOWSKA (13.40); EKO MAX KORNACICE ? IWANISKA (14.15).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *