Wyjątkowy jubileusz ?Trójki?

Wyjątkowa akademia odbyła się w piątek w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Bolesława Chrobrego w Ostrowcu Świętokrzyskim, a to za sprawą jubileuszu 120-lecia tej placówki.
-Jubileusz to czas do wspomnień, które choć minione zawsze pozostaną w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie ? mówił dyrektor Mariusz Szczerbiński, który otworzył uroczystość. Ten dzień dla społeczności szkoły był dniem przywoływania w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli,a także czasem wzruszeń i ref leksji nad mijającym czasem.
Na uroczystość przybyło wielu dostojnych gości, którzy tworzyli i pisali karty historii tej Szkoły w ciągu wielu lat jej funkcjonowania. Wspominających z nostalgią lata nauki i pracy w murach tej szkoły – emerytowani nauczyciele, a także jej absolwenci. Wśród nich znaleźli się m.in.: Marzena Dębniak ? wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Irena Renduda?Dudek, przewodnicząca Rady Miasta oraz Zdzisław Kałamaga.

t2
Z okazji tej doniosłej uroczystości Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wraz z przewodniczącą Ireną Rendudą -Dudek ufundowali tablicę pamiątkową, którą wspólnie odsłonili podczas uroczystości. Pamiątkowa tablica dedykowana została pracownikom oraz uczniom Szkoły ?Tym, którzy tworzyli historię Szkoły, przekazywali i zdobywali w niej wiedzę??
Drugą część uroczystości uświetnił krótki film przedstawiający historię szkoły poczynając od roku 1897 r., kiedy to Zakłady Ostrowieckie w Klimkiewiczowie wspomogły jej utworzenie. Po filmie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów PSP Nr 3. Uczniów nagrodzono gromkimi brawami, zaś prezydent Jarosław Górczyński dziękując im za piękny występ oraz gratulując Jubileuszu Szkoły przekazał dla nich prezent zarządzając, że w miesiącu grudniu tego roku nie będzie w szkole klasówek. Prezydent w swoim wystąpieniu serdecznie podziękował również wszystkim pracownikom szkoły, zarówno emerytowanym, jak i obecnym.
-Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim emerytowanym pracownikom, wszystkim nauczycielom i pedagogom, w szczególności dziękuję obecnym na sali państwu Obarzańskim ? dziękował prezydent Jarosław Górczyński. W tę szkołę wiele osób włożyło wiele serca, wszyscy którzy tu pracowali oraz Ci którzy tu nadal pracują. Szkoła to nie tylko mury, szkoła to uczniowie, szkoła to pracownicy, to Wy tworzycie w szkole klimat, który przekłada się na sukces, Państwo ten sukces macie.
Prezydent, wychodząc z inicjatywą powrotu do tradycji noszenia szkolnych tarczy,zaproponował aby za najlepsze wyniki osiągane w szkole wręczać uczniom srebrne tarcze. Tarcza ta będzie motywacją do uzyskiwania przez uczniów dobrych wyników w nauce. Na zakończenie swojego wystąpienia, w podziękowaniu za pracę na rzecz szkoły, prezydent wręczył dwa bukiety kwiatów: Bernadecie Domagale – przewodniczącej Rady Rodziców oraz Beacie Kołodziej – prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Trójki. Uroczystość zakończyła się licznymi przemówieniami i gratulacjami złożonymi na ręce dyrektora przez zaproszonych gości.

t3

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *