Myślimy o awansie? Tylko z odpowiednim budżetem!

Jak doskonale wiemy, piłkarze KP KSZO 1929 zmagania w rundzie jesiennej zakończyli na 6 pozycji, tylko z 4 pkt. straty do możnego Motoru Lublin. Przyznajemy, że tak wyrównanej walki o awans do II ligi dawno nie oglądaliśmy. Szansę awansu zachowuje wciąż 9, a nawet 10 drużyn.  W środę na konferencji z udziałem zarządu klubu, trenerów, piłkarzy, dziennikarzy, sponsorów i sympatyków KP KSZO 1929 podsumowano start w rundzie jesiennej.
-Z zespołu odeszło kilku podstawowych graczy, klub ma okrojony budżet, a mimo to plasuje się w samej czołówce rozgrywek. W tej rundzie osiągnęliśmy dla siebie takie małe mistrzostwo świata ? mówi prezes, Maciej Kozicki.
Prezes KP KSZO 1929 doskonale zdaje sobie sprawę, że taki układ tabeli sprawia, że odżywają nadzieje na to, że ostrowiecka drużyna włączy się do walki o awans. Tak po sportowemu, skoro istnieją szanse? Oczywiście, jest to możliwe przy spełnieniu kilku warunków. Nasz klub musiałby posiadać odpowiedni budżet, chociażby o 300 tys. zł wyższy od tegorocznego, a zespół musiałby zostać wzmocniony, np. trzema wartościowymi graczami, którzy zapewniliby wzrost prezentowanego przez niego poziomu sportowego. Czy to możliwe?
-W grudniu będzie wszystko wiadomo ? mówi Maciej Kozicki. ?Wtedy będę wiedział, jaki klub będzie posiadał budżet i według niego będziemy mogli kroić nasze ambicje.
Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedzią prezydenta Jarosława Górczyńskiego, od rundy wiosennej o 50% obniżone zostaną ceny biletów wejściowych na mecze naszej trzecioligowej jedenastki, a wejściówki dla młodzieży uczącej się i seniorów powyżej 65 roku życia zostaną skalkulowane na poziomie 1 zł. Wzrost frekwencji na trybunach ma pomóc naszemu zespołowi właśnie w walce o awans do II ligi.
Tymczasem głośno zrobiło się o tym, że Stal Rzeszów zainteresowana jest pozyskaniem naszego trenera, Tadeusza Krawca, który przypomnijmy tylko związał się kontraktem z KSZO na sezon 2017/2018. Według naszych informacji, nie dojdzie do tego, ale że rozmowy o takiej ewentualności są możliwe wskazuje na dość skomplikowaną sytuację finansową naszego klubu.
W drużynie z kolei prawdziwe ostatki. Odbywają się ostatnie treningi. Dominik Cheba przebywa na testach w drugoligowej Wiśle Puławy. 17 grudnia nasz zespół weźmie udział w rozgrywanym corocznie w Sandomierzu Turnieju ?Wiślacka Gwiazdka?.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Myślimy o awansie? Tylko z odpowiednim budżetem!

  • 01/12/2017 at 15:00
    Permalink

    aby mówić o awansie i pieniądzach to trzeba o wiele wcześniej powiedzieć komu z piłkarzy nie będzie zależeć na awansie ze względu, że po awansie trzeba również wzmocnić drużynę a z częścią się pożegnać

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *