Sukces w Puławach i Warszawie

Puchar Puław w Taekwondo Olimpijskim, rozgrywanym w kategoriach wiekowych dzieci, młodzika i juniora przyniósł Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Taekwondo Olimpijskiego ?OSTO?, które w zawodach reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek, 12 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe oraz 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej kadetów.
Na matach w Puławach rywalizowało ponad 200 zawodników. Dziewięciolatki walczyły już jako młodzicy w ograniczonym kontakcie na głowę, natomiast jedenastolatki jako kadeci w pełnym kontakcie na głowę. Każdy z naszych zawodników zasługuje na wyróżnienie. Walki dostarczyły wiele emocji i satysfakcji. Był to jeden z lepszych sportowo startów młodszych zawodników, którzy przy wsparciu kibiców- rodziców brawurowo przechodzili zwycięsko do kolejnych rund rywalizacji. Najwięcej wrażeń przyniosły walki: Igora Sieronia (trzy wygrane walki) – srebrny medal w kategorii młodzików, Jakuba Cemerysa (trzy wygrane walki) – złoty medal w kategorii kadetów po bratobójczym finale z Jakubem Fularą (dwie wygrane walki). Starsi kadeci – Jan Kwiecień i Jakub Sieroń zaliczyli po dwie wygrane. W finale lepszy okazał się Janek. Po dwóch wygranych walkach, złoty medal zawisł na szyi Kacpra Kaczmarzyka, startującego w kategorii walk dzieci. Swoje finałowe walki, zdobywając złote medale, wygrali: Paweł Kucharski i Dominik Czaja. Najmłodsze zawodniczki ?OSTO?, ośmioletnie Kasia Górnisiewicz i Hania Sulik, wygrały swoje pierwsze walki. Nasze ?Pchełki? spotkały się w finale i tym razem Kasia okazała się skuteczniejsza.
Brązowe medale przypadły Julii Skrzypczyk i Aleksandrze Ćwikle.   Odrobinę szczęścia zabrakło Armando Maleszy i Mateuszowi Chojnackiemu. Chłopcy walczyli do końca, przegrali swoje walki jednym punktem. W kategorii młodzika debiutowali Antonii Świercz i Jakub Górnisiewicz, a w kategorii kadeta Oskar Szwagierczak i Miłosz Walczak.
Z kolei w Warszawie odbył się V Puchar Pomsae Ambasady Republiki Korei. Barwy klubu reprezentowała trenerka Wioletta Walerowicz. W kategorii Masters Dan, zdobyła złoty medal.
-Poomsae- układy formalne, tzw. walka z cieniem są nieodłącznym elementem szkolenia w sztuce taekwondo ? podkreśla Wioletta Walerowicz. -Często trudniejszym niż walka sportowa, gdyż wymagają precyzji, maksymalnej koncentracji i skupienia. Dążenie do doskonałości nigdy się nie kończy.  Ten rodzaj treningu jest doskonała alternatywą dla osób, które nie chcą rywalizować na matach w bezpośredniej walce a myślą o sztukach walki. Świetnie wpływają na rozwój sprawności fizycznej i charakteru a techniki tradycyjne sprawdzają się w samoobronie.
Klub zaprasza do współpracy we wszelkich formach aktywności dzieci, młodzież i dorosłych. ?OSTO? prowadzi zajęcia w PSP Nr 7 przy ul. Akademickiej 20. Szczegółowe informacje pod nr tel. 504810868.
Działalność Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego ?OSTO? współfinansowana jest ze środków Gminy Ostrowiec w ramach realizacji zadania ?Rozwój Sportu w Gminie Ostrowiec Św. w 2017 r.?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *