Powstało Stowarzyszenie ?OstroBiec?

Grupa 18 osób powołała do życia Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ?OstroBiec?.
Na czele nowego stowarzyszenia stanęła jego pomysłodawczyni Anna Bober. Wybrano władze stowarzyszenia i wytyczono kierunki jego działania.
Głównymi celami stowarzyszenia jest promocja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz organizacja imprez biegowych i cyklicznych spotkań biegowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Stowarzyszenie chce realizować swoje cele także poprzez współpracę z innymi instytucjami. Podczas zebrania założycielskiego jednogłośnie przyjęto uchwały o powstaniu stowarzyszenia, przyjęciu statutu i wyborze władz. Wybrano też komitet założycielski, który teraz zajmie się formalnościami związanymi z rejestracją stowarzyszenia w KRS. Zanim OstroBiec otrzyma osobowość prawną, jego członkowie chcą działać nieformalnie, na tyle na ile będą pozwalać im na to możliwości.

OstroBiec_1
Członkiem stowarzyszenia może zostać każdy chętny, wypełniając deklarację przystąpienia i regularnie opłacając składkę. Co ciekawe, jednym z pierwszych, posiadający status honorowego członka, został pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego zwycięzca dwóch ostatnich edycji biegu Wings for Life World Run w Polsce oraz czwarty zawodnik Mistrzostw Świata IAU w biegu na 100 kilometrów Tomasz Walerowicz.
Zarząd Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy ?OstroBiec? tworzą: Anna Bober – prezes, Ireneusz Bogucki ? wiceprezes, Marlena Pięta ? sekretarz, Kamil Bernacki ? skarbnik, Robert Bęben ? członek. W skład komisji rewizyjnej weszli: Jacek Maluha, Mirosław Lipiec i Łukasz Żaczek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *