I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa B. *MTS Chrzanów – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 35:35 (18:16) – k 5:6MTS: Gil, Górkowski 1, Małodobry, Wiatr  – Zajączkowski, Węgrzyn, Madeja 5, Rola, Wierzbic 3, D.Skoczylas 5, Olszewik, Orlicki 5, Bogacz 2, Stroński 3, M.Skoczylas 6, Romian 5. Trener: Adam Piekarczyk.

KSZO: Piątkowski, Szewczyk ? Sobut 11, Jurasik 10, Wędrak 6, Bulski 4, Grabowski 2, Kogutowicz 2, Kożeniewski, Falasa, Goliszewski, Kieloch, Afanasjev, Telka, Cukierski, Chmielewski. Trenerzy: Mariusz Jurasik, Tomasz Radowiecki.

Przebieg meczu: I połowa ? 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 7:4, 8:4, 9:4, 9:5, 10:5, 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:8, 13:8, 14:8, 14:9, 14:10, 14:11, 14:12, 15:12, 15:13, 16:13, 16:14, 17:14, 17:15, 18:15, 18:16. II połowa ? 18:17, 18:18, 19:18, 20:18, 20:19, 20:20, 20:21, 21:21, 21:22, 22:22, 22:23, 23:23, 23:24, 24:24, 24:25, 24:26, 25:26, 25:27, 26:27, 27:27, 27:28, 27:29, 28:29, 28:30, 29:30, 30:30, 31:30, 31:31, 31:32, 32:32, 32:33, 33:33, 33:34, 33:35, 34:35, 35:35. Seria rzutów karnych: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

Karne: MTS 2/2, KSZO 4/4.
Kary: MTS 12 min., KSZO 12 min.

Sędziowali: Jacek Moskalczyk (Żarówka) i Marcin Pazdro (Mielec).

Widzów: 280.

Obu zespołom punkty były potrzebne, by mogły rozpocząć wychodzenie z dolnych rejonów tabeli. Mecze między obiema drużynami zawsze były zacięte i nie inaczej było w sobotę. Ostrowieckim szczypiornistom nigdy nie udało się wygrać w hali w Chrzanowie. To już na szczęście historia…
Od początku spotkania w KSZO występował grający trener, Mariusz Jurasik. I połowę nasza drużyna nie rozpoczęła najlepiej, przegrywając w 22 min. 8:14. Na szczęście, lepszą skutecznością zespół ostrowiecki popisywał się w końcówce tej części gry i na przerwę schodził już tylko z dwubramkową stratą i nadzieją na końcowe zwycięstwo.

tab121Nasi szczypiorniści po wznowieniu gry szybko, bo już w 33 min.  doprowadzili do remisu 18:18 i mecz rozpoczął się niejako od nowa. Po kolejnych dwóch minutach było 20:20, a nasza drużyna znacznie wzmocniła grę w defensywie, obejmując w 35 min. po raz pierwszy w spotkaniu jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze w obronie indywidualnie kryli Mariusza Jurasika, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Bardzo dobrze między słupkami naszej bramki spisywał się Karol Szewczyk. W 43 min. na tablicy świetlnej był remis 23:23, ale w 45 min. było 24:26 i KSZO bronił prowadzenia. Wkrótce znów był jednak remis 27:27 i ostatnie dziesięć minut zanosiły się na prawdziwe emocje. W 52 ostrowczanie powrócili na dwubramkowe prowadzenie, ale Cabanie nie odpuszczali ani na jotę i wykorzystując nasze potknięcia sami wyszli na prowadzenie 31:30. W 56 min. był remis 32:32, a minutę później 33:33. Swój grosz emocji dorzucili sędziowie, dokonując obustronnego wykluczenia. Celne rzuty Jurasika i po kontrze Kacpra Grabowskiego przy stanie 33:35 dały nam niemalże pewną wygraną. Niemalże… Na pół minuty przed końcem graliśmy w osłabieniu, z przewagą jednej bramki i nasza ekipa poprosiła o przerwę na żądanie. Mariusz Jurasik został zablokowany, MTS wyprowadził celną kontrę i był remis… O punktach decydowały więc rzuty karne!

W rzutach karnych po I serii był remis 3:3. W naszej drużynie celnie rzucali Wędrak, Goliszewski i Jurasik. W II serii celnie znów rzucali Jurasik, Goliszewski i Wędrak, a gospodarze raz spudłowali i w ten sposób odnieśliśmy w Chrzanowie pierwsze zwycięstwo w historii pierwszoligowych pojedynków. Warto podkreślić, że Michał Piątkowski obronił w obu seriach dwa rzuty karne, a Michał Jurasik jeden z celnych rzutów okupił urazem stawu barkowego!

24958757_1287458204693770_3264114204782393938_o
… i wielka radość po zwycięstwie!

tab12

One thought on “Pierwsze w historii zwycięstwo w Chrzanowie! KSZO ograł Cabanów w rzutach karnych

• 10/12/2017 at 17:09

No cóż relacja jest nieobiektywna. Pan Jurasik wszedł na boisko, bo Kieloch w przeciągu pierwszych 3 minut popełnił 4 błędy. Ponieważ Pan trener ze swoim wybitnym asystentem nie potrafią ustawić zespołu to musiał sam wejść. To wcale nie poprawiło obrazu gry. Strata 35 bramek z takim zespołem jak Chrzanów nie wystawia dobrej opinii o pracy trenera Jurasika. W relacji napisano kto rzucił karne, ale nie poinformowano, że karnych nie rzucili Korzeniowski i Sobut (miał być wzmocnieniem). Niestety Panie Szewczyk pokłosiem pracy duetu trenerskiego jest rozwiązanie kontraktu przez Stańkę. Zakontraktowanie zawodników, których nikt już nie chciał w PGNiG było Pana błędem. Powinno dać Panu do myślenia, że Sobut przegrał rywalizację z tak „wybitnym” zawodnikiem jak Śiczko. Po zeszłorocznym doświadczeniu powinien Pan wyciągać wnioski. Potrzebny jest trener, a nie celebryta. Zespół który powinien być w czołówce 1 ligi, będzie walczyć o utrzymanie. Panie Szewczyk niszczycie zawodników, ale do czasu. Żaden młody zawodnik już nie będzie chciał do was przyjść. Trafnie na swojej stronie MTS Chrzanów zapowiadał mecz z KSZO jako spotkanie dwóch drużyn walczących o utrzymanie. Smutne.