83 medale pływaków KSZO w mistrzostwach okręgu

W miniony weekend na Pływalni Rawszczyzna odbywały się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego.

W kategorii młodzika pływacy KSZO zdobyli 30 medali (9 złotych, 12 srebrnych, 9 brązowych) i w klasyfikacji medalowej ulegli tylko Barakudzie Starachowice (23-18-15). Natomiast w klasyfikacji open łupem ostrowczan padło 53 medale (11-25-17), ale i w tym rankingu  musieli ulec Salosowi Cortile Kielce, który wywalczył więcej medali ze złotego kruszcu (25-5-7). Najwięcej medali dla KSZO zdobyli: Adrianna Petrykowska (3-4-1), Aleksandra Banaczkowska (3-3-0), Bartosz Michta (3-1-2) i Julia Szafrańska (3-0-1).

W punktacja klubowej KSZO zgromadził 410 pkt. i wyprzedził kieleckiego Salosa Cortile (349 ppkt.), starachowicką Barakudę (150 pkt.) i Orkę Kielce (27 pkt.).

Z naszych pływaków najlepsze wyniki według punktów zanotowali, plasując się na następujących lokatach ? w grupie mężczyzn: 3.Mateusz Rogoziński (748 pkt. – 200 dow.), 4.Jakub Wilk (652 pkt. – 1500 dow.), 5.Patryk Stefański (599 pkt. – 100 dow.), 6.Michał Klimas (594 pkt ? 200 kl.), w grupie kobiet: 1.Aleksandra Banaczkowska (690 pkt. – 200 kl.), 2.Julia Szafrańska (686 pkt. – 400 dow.).

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw wśród młodziczek najwyżej, na 5 pozycji, sklasyfikowana została Adrianna Petrykowska, zaś wśród zawodniczek open najlepsza okazała się Julia Szafrańska przed Aleksandrą Banaczkowską. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika mistrzostw wśród młodzików na 6 pozycji uplasował się Bartosz Michta, natomiast w grupie open na 3, 4, 5 i 6 lokatach plasowali się odpowiednio Jakub Wilk, Mateusz Rogoziński, Patryk Stefański i Michał Klimas.

Pływacy KSZO podczas mistrzostw aż 18-krotnie pobijali rekordy okręgu 12, 13, 14, 15, 16, 17 i 18-latków. Wśród nich znaleźli się: Patryk Stefański (50 i 100 m dow., 50 i 100 m mot.), Michał Klimas (50 m kl.), Bartosz Michta (50 m mot., 100 m mot., 200 m mot., 200 m mot.), Aleksandra Banaczkowska (100 m kl., 200 m kl.), Adrianna Petrykowska (200 m zm.), Malwina Szafrańska (200 m zm.).