Europejski Tydzień Autyzmu w SOSW

Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu, jak co roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbywały się różne spotkania i zajęcia dla uczniów z autyzmem.
We współpracy z rodzicami został zorganizowany dla dzieci koncert relaksacyjno-rekreacyjny z elementami bajkoterapii oraz warsztaty plastyczne ?Prezent dla Mikołaja?. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością oraz talentem plastycznym. W efekcie powstały piękne prace, które dzieci dzień później wręczyły w prezencie Świętemu Mikołajowi. Starszy pan z siwą brodą rozdał prezenty wszystkim dzieciom, co wywołało wielką radość i uśmiechy na twarzach. Nawet ?ci mniej grzeczni? uczniowie, obiecując poprawę, otrzymali świąteczną paczkę. Wyjątkowy gość zachwycony atmosferą, jaka panowała w szkole obiecał przyjechać za rok.

z2
Na zakończenie obchodów Europejskiego Tygodnia Autyzmu dzieci bawiły się w Centrum Zabaw dla Dzieci ?Fikoland? w Ostrowcu Świętokrzyskim. Basen pełen kolorowych piłeczek, zjeżdżalnia, tor przeszkód to tylko niektóre atrakcje, w których dzieci chętnie brały udział. Podczas pobytu w Centrum Zabaw dzieci miały możliwość pobudzać swoją nieograniczoną wyobraźnię i twórczość, a także w bezpieczny miejscu podczas spontanicznej zabawy stymulować prawidłowy rozwój psychomotoryczny.

z1

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *