Wigilia na Rynku z ?Turniokami?

W nadchodzącą niedzielę 17 grudnia br. na ostrowieckim Rynku odbędzie się doroczne spotkanie wigilijne.
Jego głównym punktem będą życzenia prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego dla mieszkańców i błogosławieństwo prałata Jana Sarwy oraz symboliczne przełamanie się opłatkiem. Całość uświetni koncert kolęd i pastorałek po góralsku, które zaprezentuje zespół ?Turnioki?.
O godzinie 13, kiedy zabrzmią pierwsze tego dnia kolędy i pastorałki i wystartują warsztaty plastyczne ?Miasto kolorów? oraz kiermasz tradycji świątecznych. Na scenie zaplanowano występy sekcji i zespołów Miejskiego Centrum Kultury: aktorzy teatru ?Teorikon?, chór dziecięcy ?Wiolinki?, zespół wokalny ?Tremolo?, zespół wokalny Canto Amici, studio wokalne Pandora, Chór nauczycielski Coro Cantorum oraz zespół Magonianki, zespół Szwarszowianki.
Około godz. 15 usłyszymy życzenia Prezydenta Miasta dla mieszkańców i błogosławieństwo prałata Jana Sarwy, nastąpi też symboliczne przełamanie opłatkiem i serwowane będą świąteczne potrawy wigilijne przygotowane przez Centrum Integracji Społecznej.
Na scenie pół godziny później, około 15.30 zameldują się ?Turnioki? To zespół folkowo – rockowy, który nieprzerwanie koncertuje od 2000 roku. Dorobek grupy to zagranych ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą (Indie, Meksyk, Niemcy, Belgia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry), oraz wydane albumy ?Bycek?, ?Ciupaga?, ?Folk atak? (poprzedzona singlem ?Hej Janicku?), ?Piyrwso gwiozdka?, ?Na to Boze Narodzyniy?, jak również uczestnictwo w wydawnictwach folkowych z innymi zespołami lub producentami. Muzyka Turnioków to swoiste połączenie folku góralskiego z muzyką rockową. Niesie ona z sobą ogromną dawkę pozytywnej energii, przybliża góralską gwarę i muzykę, przenosi duchem w górskie krajobrazy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *