Udana końcówka roku w wykonaniu pięściarzy KSZO

Dwóch zawodników KSZO, Andrzej Kołton i Daniel Surowiec, startowało w V Międzynarodowym Turniej im. Leszka Drogosza, na który zjechały ekipy z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Holandii, Irlandii, Litwy, Rosji i Ukrainy po to, by uświęcić pamięć ?Czarodzieja Ringu?.
Naszych zawodników z turnieju wyeliminowali pięściarze światowej klasy. Daniel Surowiec, który zajął 3 miejsce w wadze 49 kg, uległ Yauhenii Karmilchukowi z Białorusi, a Andrzej Kołton, który opadł w eliminacjach, Narekowi Manasyanowi z Armenii. Występ w tak prestiżowym turnieju to wyróżnienie i cenna lekcja dla młodych pięściarzy z Ostrowca.
W hali LO im. Stefana Żeromskiego odbyła się z kolei III Gala Boksu o Puchar Burmistrza Opoczna. Na starcie nie mogło zabraknąć zawodników KSZO. W turnieju w Opocznie wzięło udział 36 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów. W opoczyńskiej hali pojawił się także Paweł Skrzecz – wicemistrz olimpijski z Moskwy, który nie tylko obserwował młode talenty trudnej sztuki pięściarskiej, ale również sędziował walki w ringu. Na zaproszenie organizatorów do Opoczna przybyło wiele gwiazd sportów walki, m.in.: Robert Gortat ? eks pięściarz KSZO, były bokser zawodowy, a obecnie trener oraz Sasha Sidorenko – mistrzyni Europy Federacji EBU. Oto wyniki walk z udziałem naszych zawodników:
70 kg. Dawid Ząbkowski pokonał Kacpra Martykę z Akademii Boksu Gortata; 65 kg. Jan Lipiec uległ Juriijowi Glebko z Widzewa Łódź; 60 kg. Natalia Wrzesień przegrała z Natalią Niedobylską z Gwarka Łęczna; 60 kg. Albert Orzeł uległ Dawidowi Budziszowi (Skalnik Wiśniówka Kielce); 75 kg. Michał Kot pokonał Bartłomieja Opalę (KSW K.O. Opoczno); 60 kg. Kamil Surowiec zwyciężył Jakuba Surmę (Skalnik Wiśniówka Kielce), a Damian Kaczorowski Damiana Pokusę (KSW K.O. Opoczno).
W w Radomiu odbył się Międzynarodowy Jubileuszowy X Pięściarski Memoriał im. Kazimierza Paździora, w którym wzięło udział dwóch zawodników KSZO. W walce pokazowej Kacper Delegiewicz boksował z Błażejem Pietrzykiem z Broni Radom, a w walce turniejowej Martyna Adamus z Oliwią Oleksiak z Broni Radom. Występem w Radomiu pięściarze KSZO zakończyli bardzo udany sezon, który nie mógłby obfitować w sukcesy, gdyby nie wsparcie gminy Ostrowiec.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *