Zwyciężali Kamil Zieliński i Aleksandra Kępa, a kto Sportowcem i Trenerem 2017 roku?

Trwa Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2017 Roku. Kupony napływają już do redakcji Gazety Ostrowieckiej!

W poprzednich latach tryumfowali kolarz Kamil Zieliński i fitnesska Aleksandra Kępa, a kto zostanie Sportowcem, a kto Trenerem 2017 Roku? Odpowiedź na to pytanie usłyszymy na III Ostrowieckiej Gali Sportu! Gala odbędzie się 20 stycznia o godz. 20. Wstęp wolny.
A my zapraszamy na stronę internetową, na której przedstawieni są wszyscy nominowani do Tytułu Sportowca, Trenera, Talentu, Odkrycia i Drużyny 2017 roku! Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Plebiscytu.
Jednocześnie pamięcią sięgamy do poprzednich edycji Ostrowieckiej Gali Sportu z lat 2016 i 2017.

????????????????????????????????????

I Ostrowiecka Gala Sportu

54 sportowców i 21 trenerów. Tak duże grono przedstawicieli naszego sportu było nominowanych do tytułu najlepszego Sportowca i Trenera 2015 roku.
I Ostrowiecka Gala Sportu była zwieńczeniem Plebiscytu na Sportowca i Trenera Powiatu Ostrowieckiego w 2015 roku. Przez dwie godziny w naszej pięknej hali podziwiali sportowców i towarzyszącą gali grę świateł, laserów, muzyki i tanecznych rytmów.

Na gali nie zabrakło znamienitych gości: senatora RP Jarosława Rusieckiego, posła na Sejm RP Andrzeja Kryja, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, a także radnych miejskich i powiatowych, przedsiębiorców i sponsorów, a co najważniejsze wspaniałych kibiców sportowych.
Plebiscyt na Sportowca i Trenera 2015 roku był w naszym mieście zorganizowany po raz pierwszy w nowej formule. Po raz pierwszy zorganizowały go zaprzyjaźnione kluby ? KS KSZO, KSZO S.A. i KP KSZO 1929, a także, co naprawdę jest istotne, wszystkie ostrowieckie media: Gazeta Ostrowiecka, Wiadomości Świętokrzyskie, portal internetowy OstrowiecNews.pl, Telewizja Lokalna Krzemionki i Lokalna TV. Nad przebiegiem plebiscytu czuwała powołana przez organizatorów Kapituła Plebiscytowa. Celem było wyłonienie grupy najlepszych sportowców i trenerów sportowych Ostrowca i powiatu ostrowieckiego, którzy wykazali się osiągnięciami na arenie światowej, europejskiej i ogólnopolskiej w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Wyróżniających się sportowców Ostrowca i powiatu ostrowieckiego w 2015 roku było tak wielu, że kapituła zdecydowała się nominować ?tylko? 54 sportowców i 21 sportowców. Wybieraliśmy tych najlepszych, wypełniając gazetowe kupony i głosując na portalu internetowym.
Talent 2015 roku. Redaktorzy Wiadomości Świętokrzyskich Gabriela Soboń i Lokalnej Telewizji Krzemionki Robert Cedro wręczyli wyróżnienia w kategorii ?Talent sportowy 2015 roku?. Otrzymali je: Aleksander Ozga (waterpolista), Aleksandra Pawlik (piłkarka), Jakub Pater (taekwondoka), Jakub Wilk (pływak), Jakub Ziółkowski (judoka), Martyna Klubińska (fitnesska gimnastyczna), Mateusz Rogoziński (pływak), Mateusz Wiśniewski (pięściarz), Oliwia Wołek (pływaczka), Wiktoria Rdzanek (siatkarka).
Odkrycie 2015 roku. Redaktor naczelny Gazety Ostrowieckiej, Wojciech Turczyński wręczył wyróżnienie dla ?Odkrycia sportowego 2015 roku?. Został nim piłkarz KP KSZO 1929, Paweł Czajkowski.
Koszulka Lewandowskiego za 5 tys. zł. Podczas gali odbyła się licytacja gadżetów sportowych, z której wpływy zasiliły klubową kasę. Największym zainteresowaniem cieszył się gadżet ?na czasie?, czyli piłka ręczna z podpisami reprezentantów Polski, walczącymi obecnie na mistrzostwach Europy. Jedna z kibicek wylicytowała ją za 500 zł. Do wylicytowania był także m.in. komplet gadżetów piłkarskiego KP KSZO 1929, koszulka siatkarskich mistrzyń Polski Chemika Police, a także koszulka pływaka Radosława Kawęckiego, naszego mistrza świata. Aktywni na aukcji byli przedstawiciele Fundacji Pomocy dzieciom Uśmiech i radni.
Koszulkę Bayernu Monachium za 5 tys. zł, w której na co dzień występuje kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski, wylicytował Stanisław Bobkiewicz. Te pieniążki wsparły leczenie Bartosza Kapsy, który w wieku trzech lat stracił wzrok.
Najlepsza Drużyna 2015 roku. Prezes KS KSZO, Piotr Dasios wręczył wyrożnienie dla Drużyny Sportowej 2015 roku. Została nią piłkarska ekipa KP KSZO 1929, która w tym sezonie zajmuje pozycję wicelidera III ligi małopolsko ? świętokrzyskiej. Przed własną widownią jest niepokonana. W tej kategorii wyróżniona została także drużyna piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia i piłkarzy wodnych KSZO ? mistrzów Polski młodzików.

Pokaz mody sportowej. Prawdziwą furorę podczas gali zrobił pokaz mody sportowej w wykonaniu modelek ostrowieckiego Centrum Sport. Na scenie podziwialiśmy dobrze znajome nam twarze z innych na co dzień wykonywanych profesji zawodowych: Mirellę Kanarską w stroju piłkarskim, Katarzynę Łatę w stroju siatkarskim, Annę Kutrybę w stroju pięściarskim, Aleksandrę Radlak ? Gulińską w stroju kolarskim, Lidię Płazę w stroju badmintonistki, Katarzynę Grabowiec w odzieży termoaktywnej, Paulinę Radosz w stroju biegaczki, Katarzynę Cukierską w stroju do zajęć fitnes oraz najmłodszą Lilianę Kanarską w stroju tenisistki.
Taniec wypełnił scenę. Na scenie zaprezentowały się tancerki Studia Tańca TWIST w Ostrowcu Św. To szkoła z tradycją, ucząca dzieci, młodzież i dorosłych już od 25 lat! Dzięki jej właścicielom Annie i Grzegorzowi Podsiadłym  mamy szansę uczyć się u wykwalifikowanych instruktorów tańca w różnych stylach tanecznych.
Podczas gali zaprezentowała się Formacja Synchro Dance FLAWLESS – Shake&Flow Dance Team. To najdłużej tańcząca w grupie część tancerek grupy Shake&Flow w choreografii  Synchro Dance ?Flawless?, które w 2015 roku wywalczyły największe sukcesy.
Na scenie zaprezentowała się także Szkoła Tańca Progres, która wystąpiła w zupełnie premierowych układach hip hopowych. Szkoła Tańca ?Progres? Edyty Wilk, jest największą i najstarszą w Ostrowcu Świętokrzyskim szkołą, w której można nabyć szlify ucząc się chociażby tańca nowoczesnego tj. disco-dance, hip-hop, funky, czy break dance.
Trener 2015 roku. Starosta ostrowiecki Zbigniewa Duda wręczył nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe najlepszym trenerom. Były to zegarki, które mają odmierzać jak najkrótszy czas między sukcesami sportowymi. Trenerzy zaprosili wszystkich na treningi i obiecali kontynuować dobrą pracę szkoleniową. 3 miejsce w tej kategorii zajął Mariusz Firmaty. Jako sportowiec był wielokrotnym mistrzem Polski i reprezentantem Polski w piłce wodnej. Szkoleniowcem sekcji pływackiej KSZO jest od 1998 roku. Obecnie jest trenerem kadry wojewódzkiej młodzików w pływaniu. Odpowiada za przygotowanie młodych adeptów pływania do treningu właściwego. 2 miejsce zajął Grzegorz Kępa, który prowadzi zajęcia kulturystyczne i fitness w ostrowieckim klubie ?Black&White?. Pod jego wodzą nasi sportowcy są mistrzami świata, Europy i Polski. Jest konsultantem polskiej kadry w boksie i podnoszeniu ciężarów. 1 miejsce zajął Eugeniusz Cioch. To wieloletni szkoleniowiec młodych adeptów pięściarstwa, wychowawca młodzieży. Jego podopieczni od wielu lat osiągają wysokie wyniki sportowe w boksie. Sekcja pięściarska KSZO zajęła w 2015 roku 9 miejsce w Polsce, a nasi pięściarze wywalczyli dwa złote medale mistrzostw Polski.
Pokaz laserów zachwycił. Po raz pierwszy w ostrowieckiej hali widownia była podczas świadkiem pokazu laserów. Trwał 10 minut i wywołał zachwyt, zwłaszcza młodszej części widowni. Pokaz sfinansowało Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Fitness i kulturystyka, czyli piękno naszego ciała. Pokaz fitness i kulturystyczny dali zawodnicy Black&White. Pokaz rozpoczęła Aleksandra Kępa, która zaprezentuje się w układzie dowolnym, w którym w 2015 roku wywalczyła VII miejsce w I Igrzyskach Europejskich w Baku (Azerbejdżan), VI miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorek Młodszych w Nowym Sadzie (Serbia) oraz pierwsze lokaty w Grand Prix w Opawie (Czechy), Brnie (Czechy) i Rydze (Łotwa). Marta Sawiniec zaprezentowała układ dowolny, dzięki któremu zajęła bardzo wysokie miejsca, m.in. III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w Kielcach, II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek we Wrocławiu i II miejsce w Pucharze Polski Seniorek w Mrozach. Marta to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, Juniorek i Seniorek, Pucharu Polski Seniorek, reprezentantka Polski w Fitness. Pokaz kulturystyki klasycznej +180  cm dał natomiast Krzysztof Rodkiewicz. Zaprezentował się w pozowaniu dowolnym, z którym zdobył 2015 roku III miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów w Santa Susana (Hiszpania).
Kamil Zieliński Sportowcem 2015 roku! Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński wręczył nagrody 10 najlepszym sportowcom 2015 roku powiatu ostrowieckiego. Znaleźli się w niej, począwszy od 10, a skończywszy na 1 miejscu: Michał Stachurski (piłka nożna), Rafał Kiełkiewicz (kulturysta), Dorota Ściurka (siatkarka), Aleksandra Kępa (fitnesska gimnastyczna), Ewa Pietrzykowska (kickboxerka), Damian Falecki (pięściarz), Julia Szafrańska (pływaczka), Karol Szewczyk (piłkarz ręczny), Damian Nogaj (piłkarz), Kamil Zieliński (kolarz).
Nagrody za miejsca 1-3 ufundowała gmina Ostrowiec Św. Nagrody za miejsca 4-10 ufundowali przedstawiciele ostrowieckich mediów. Sportowcy oprócz okazałych dyplomów otrzymali talony na zakupy w sklepach Activ Zone, Media Ekspert, HI Sport i Centrum Sport.
Fajerwerki, balony i ?We Are The Champions?. Galę zakończyła efektowne wejście na scenę wszystkich nagrodzonych sportowców. Karol Szewczyk za wyróżnienie podziękował kolegom z zespołu piłki ręcznej KSZO. Trzecie miejsce w plebiscycie dedykował żonie i swoim dzieciom. Damian Nogaj drugie miejsce w plebiscycie przyjął jako zobowiązanie do jeszcze bardziej intensywnej pracy na treningach i lepszej gry w meczach. Kamil Zieliński podziękował organizatorom za przeprowadzenie tak okazałej gali. Sukces dedykował rodzicom i swojej dziewczynie, Kasi. Na koniec były fajerwerki, balony, tradycyjne ?We Are The Champions?, no i oczywiście kilka minut dla fotoreporterów.

II Ostrowiecka Gala Sportu

Jej organizatorami były kluby KSZO, KP KSZO 1929 i KSZO S.A., a także lokalne media ? Gazeta Ostrowiecka, Wiadomości Świętokrzyskie, Telewizja ?Krzemionki? i portal ostrowiecnews.pl osiągnęły sukces. Gala okazała się wielką promocja sportu Ziemi Ostrowieckiej z towarzyszącą grą świateł, muzyki, tanecznych rytmów, ekwilibrystycznymi popisami sportowców z wielu ostrowieckich sekcji. To był prawdziwy festiwal 10 klubów sportowych i funkcjonujących w nich 17 sekcji sportowych, osiągających sukcesy na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej. Po raz pierwszy przyznano wyróżnienia dla sportowców Olimpiad Specjalnych i Mecenasów Ostrowieckiego Sportu! To było święto 1500 sportowców zrzeszonych w klubach sportowych Ziemi Ostrowieckiej.

Do tytułów nominowanych było 67 sportowców i 19 trenerów. Organizatorzy wybrali także Odkrycie, Talent i Drużynę 2016 roku, przyznając mnóstwo wyróżnień w każdej z kategorii.
II Ostrowiecką Galę Sportu poprowadzili Wioletta Rogala ? Mazur i Marek Cichosz. Udziałem w gali zaszczycili sportowców senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek i prezydent Ostrowca, Jarosław Górczyński.
Gali towarzyszyły artystyczne występy. Na scenie ostrowieckiej hali zaprezentowali się wokaliści Studia Piosenki Pandora, prowadzonego w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przez Ewę Goworowską. Śpiewali Paweł Pawlik,  Viktoria Pongowska, Gabriela Górniak, a tańczyła para Julia Kutera i Sebastan Sitek ze Szkoły Tańca ?Twist?. Na scenie zaprezentowali się również tancerzy z sekcji breakdance MCK.
Spotkanie ludzi sportu rozpoczęło się od wręczenia wyróżnień dla wyjątkowych sportowców, startujących w ramach Olimpiad Specjalnych. Wyróżnienia otrzymali wychowankowie sekcji sportowych Szansa i Rywal, funkcjonujących przy Warsztatach Terapii Zajęciowej i Zespole Szkół Specjalnych,  na co dzień podopieczni trenerów Justyny Wołowiec, Remigiusza Woźniaka i Ernesta Krajewskiego. Wśród wyróżnionych, którzy przez zgromadzonych oklaskiwani byli na stojąco, znaleźli się: Paweł Dunal, Marcin Dunal, Robert Kozłowski, Milena Szwagierczak, Kamil Podsiadło, Natalia Śmieszek.
Sportowym ,,Talentem 2016 roku? został waterpolista KSZO, Aleksander Ozga. Wyróżnienia otrzymali: Albert Orzeł (boks), Tomasz Batóg (judo), Jakub Wilk (pływanie), Michał Klimas (pływanie), Adrian Stawiarz (piłka ręczna), Patryk Niziołek, Martyna Klubińska (fitness), Dominik Jewiak (fitness), Jakub Sieroń, Zuzanna Rokoszna (szachy) i Sandra Papierz (szachy).
Wyróżnienia w kategorii Mecenasa Sportu odebrali przedstawiciele takich firm, jak Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, Leśnik, Fundacja Pomocy Dzieciom ?Uśmiech?, Activ Zone, Kombinat Budowlany, Buskowianka Zdrój, Fuchs i Celsa Huta Ostrowiec.

Oczywiście, święto sportu nie było możliwe bez sportowych i jakże efektownych pokazów, które dali wspaniali judocy z UMKS Ostrowia, taekwondocy z OSTO i zawodnicy fitness z ?Black&White?.
W kategorii ?Odkrycie sportowe 2016 roku? tryumfował 21-letni piłkarz ręczny KSZO, Michał Piątkowski. To wychowanek KSZO, najlepszy bramkarz młodego pokolenia w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej. Wyróżnienia w tej kategorii odebrali: Angelika Strzelecka (boks), Karolina Witek, Igor Szląszkiewicz (piłka wodna), Karolina Wicha (pływanie), Aleksandra Banaczkowska (pływanie), Mateusz Wołoszyn (judo), Mateusz Podstolak (piłka nożna), Aleksandra Koprowska (fitness), Aleksandra Pawlik (piłka nożna), Filip Gębusia (podnoszenie ciężarów), Michał Choina (szachy).
II Ostrowieckiej Gali Sportu towarzyszyła aukcja gadżetów sportowych, prowadzona przez Mariusza Łatę. Rękawicę znanego naszego pięściarza Macieja Sulęckiego za 3500 zł zlicytowała Fundacja Pomocy Dzieciom Uśmiech. Prezesi fundacji Henryk Buchmiet i Zbigniew Pronobis postanowili w ten sposób wesprzeć leczenie Oliwii Tokarskiej. Gadżety piłkarskie za 1000 zł wylicytował wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski, gadżety siatkarskie za 800 zł radny Artur Zawadzki, a gadżety piłkarzy ręcznych dyrektor PSP Nr 5, Wojciech Serwin. Z kolei encyklopedię historii wylicytował poseł Andrzej Kryj, a koszulkę AEK Ateny działacz piłkarski Jacek Batóg.
?Drużyną 2016 roku? zostali piłkarze KP KSZO 1929, mistrzowie rundy jesiennej IV grupy III ligi. Wyróżniono także piłkarzy wodnych KSZO, którzy zajęli 4 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i młodych piłkarzy nożnych Szkółki Piłkarskiej Galacticos, finalistów ogólnopolskiego turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku?.
Nagrody dla najlepszych trenerów wręczał ubiegłoroczny laureat, szkoleniowiec pięściarzy KSZO Eugeniusz Cioch. Trenerem 2016 roku został szkoleniowiec piłkarzy KSZO, Tadeusz Krawiec. Drugie miejsca zajęła Wioletta Walerowicz, trenerka judoków, a trzecie Joanna Kępa, trenerka fitness. Wyróżnienia odebrali trener waterpolistów Robert Serwin i sztangistów z Kunowa, Stanisław Pożoga.

Grubo ponad tysięczną widownię zgromadzoną na II Ostrowieckiej Gali Sportu zagrzewał do oklasków dla sportowców zespól Master Team. Kapela zaśpiewała swój hit ?Chłopak z Ostrowca?, a najlepszemu sportowcowi 2016 roku, czyli naszej utytułowanej fitnessce i prawdziwej sportowej gwieździe Aleksandrze Kępie wyśpiewali specjalnie dedykowaną piosenkę ?Milion gwiazd?. Olę nieprzypadkowo nasi czytelnicy wybrali sportowcem roku. Nasza wspaniała fitnesska, to przecież brązowa medalistka mistrzostw świata seniorek  w fitness, wicemistrzyni świata juniorek, zwyciężczyni trzech bardzo prestiżowych imprez IFBB: Arnold Classic USA, Arnold Classic Asia i Grand Prix Bajkał, która na dodatek zajęła 5 miejsce na mistrzostwach Europy juniorek, 6 miejsce na mistrzostwach Europy seniorek, a na dodatek została mistrzynią Polski w kategorii seniorek i juniorek oraz zdobywczynią Pucharu Polski.
Z rąk prezydenta Jarosława Górczyńskiego nagrody w postaci pucharów, statuetek oraz tabletów odebrała najlepsza dziesiątka sportowców: Jakub Ziółkowski (judo) ? 10 miejsce, Patryk Lipiec (taekwondo) ? 9 miejsce, Jakub Kochański (piłka wodna) ? 8 miejsce, Damian Falecki (boks) ? 7 miejsce, Roksana Brzóska (piłka siatkowa) ? 6 miejsce, Ewa Pietrzykowska (kickboxing) ? 5 miejsce, Maciej Jeżyna (piłka ręczna) –  4 miejsce, Julia Szafrańska (pływanie) ? 3 miejsce, Łukasz Jamróz (piłka nożna) ? 2 miejsce, Aleksandra Kępa (fitness)  1 miejsce.
Wszyscy laureaci plebiscytu w rytmach ?We Are The Champions? przy opadających ze sceny konfetti i balonach długo musieli pozować fotoreporterom do zdjęć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *