Nietrzeźwi 16-latkowie niszczyli skodę

W dniu 3 stycznia 2017 r., przed godz. 23, w Ostrowcu Świętokrzyskim na os. Ogrody, dwóch młodych mężczyzn dewastowało samochód osobowy marki Skoda.
Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci, na miejscu dostrzegli, że auto ma wybite szyby i na większości elementów karoserii, w tym także na dachu, uszkodzenia.
-Ustalono, że sprawcy najpierw uderzali w samochód metalową rurką, skakali po dachu, wybili szyby, a potem ze środka skradli ładowarkę samochodową, żarówkę oraz butelkę wódki ?mówi oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim, kom. Ewa Libuda. Chwilę później funkcjonariusze podczas patrolowania pobliskiego terenu, na tym samym osiedlu zatrzymali dwóch 16?letnich mieszkańców miasta. Chłopcy byli nietrzeźwi, każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
Policjanci   ujawnili   przy   nich   ładowarkę   samochodową   oraz   żarówkę,   które pochodziły   z   włamania   do   zniszczonego   samochodu.   Noc   młodzieńcy   spędzili   w policyjnej izbie dziecka. Formalnie czeka ich jeszcze spotkanie z sądem dla nieletnich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *