Noworoczny tenis stołowy (zdjęcia)

W dniach 28 i 29 grudnia w Hali Sportowo ?Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Św. Rozegrany został Świąteczno ? Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zwycięzcą młodszej kategorii okazał się Mateusz Kaptur, a w kategorii gimnazjów triumfował Bartosz Masternak. Z kolei 30 grudnia rywalizowano w ramach Świąteczno – Noworoczny Indywidualny i Deblowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. w kategorii open. W trzech indywidualnych kategoriach wzięło udział w sumie 59 osób – 29 do 40 lat 27 powyżej 40 lat i 3 kobiety. Do rywalizacji deblowej zgłosiło się 11 drużyn. Przy pięciu stołach rozstawionych na głównej arenie hali rywalizowali nie tylko ostrowczanie. W turnieju wzięli udział tenisiści z Lipska, Opola Lubelskiego, Ujazdu, Kunowa, Koprzewnicy, Starachowic, Staszowa, Tarnobrzega, Sandomierza, Stalowej Woli, a nawet z Warszawy.
W kategoria open kobiet zwyciężyła Sylwia Stala z Sandomierza przed Martą Bęben z Ostrowca i Katarzyną Rożek z Sandomierza. W tej kategorii wśród mężczyzn tryumfował Dawid Stąpór przed Jakubem Kużmiczem (obaj z Sandomierza) i Grzegorzem Jeżem (Stalowa Wola) i Grzegorzem Burdzym (Przyszów).
W grupie weteranów powyżej 40 lat najlepszym okazał się Artur Kasprzak (Warszawa), który wyprzedził Bogdana Grzybka (Chodel), Tomasza Witkowskiego (Górno) i Zbigniewa Gaika (Ostrowiec). Z kolei w grach deblowych tryumfowali Kużmicz/Stąpór przed Tokarskim/Kitą, Grzybkiem/Smagą.
Na zakończenie zawodów rozdano puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora zawodów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Sędzią głównym turnieju był Maciej Dziedzic.

40+debeldo 40finał debelopen kobietPSP i PGsingiel

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *