?Gotowi na wszystko. Exterminator? – premiera w Kinie Etiuda

?Gotowi na wszystko. Exterminator? oparty jest na przebojowej sztuce teatralnej.
?Świetnie napisana komedia?, ?Publiczność domagała się bisów!?, ?Świetna zabawa!? ? zachęcały recenzje po stołecznej premierze. Film jest pełną humoru przewrotną opowieścią o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.

GOTOWI NA WSZYSTKO EXTERMINATOR oficjalny plakatPiątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie ? chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: EXTERMINATOR. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty ? Cypek (Sebastian Stankiewicz) ? wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia ? pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu. Szybko okazuje się, że propozycja ma jednak mały haczyk: chłopcy muszą sprzeniewierzyć się swoim ideałom i wystąpić na kilku festynach, grając utwory dalekie od ich repertuaru. Męska duma nie pozwala bohaterom iść na kompromis, a wieloletnia przyjaźń i związki z kobietami poddane zostają prawdziwej próbie. Pikanterii całej sytuacji dodają: pojawienie się szalonej koleżanki Makara ze szpitala, Julci (Aleksandra Hamkało) oraz konfl ikt z liderką miejscowego zespołu Wisienki, Ziomecką (Dorota Kolak). A tymczasem zbliża się wielki koncert?
Reżyseria: Michał Rogalski, obsada: Paweł Domagała, Piotr Rogucki, Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Czeczot, gatunek: komedia, dystrybucja: Kino Świat.

Materiały prasowe Kina Świat – fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *