Krystian Wędrak: ?Możemy wygrać z SPR Tarnów!?

Szczypiorniści KSZO swój kolejny mecz, po przerwie świąteczno ? noworocznej, rozegrają 13 stycznia o godz. 17 z SPR Tarnów.DSC_9237
O szansach naszego zespołu w tej konfrontacji z tarnowianami rozmawiamy z naszym skrzydłowym, Krystianem Wędrakiem.
-Jak wykorzystaliście przerwę świąteczno – noworoczną i jak przebiegają przygotowania do meczu z SPR Tarnów?
-Na tę przerwę, związaną ze świętami i nowym rokiem, dostaliśmy od trenera Mariusza Jurasika dokładną rozpiskę, jak podtrzymywać w tym czasie przygotowanie fizyczne ? mówi Krystian Wędrak. -W rozpisce znalazły się zajęcia biegowe, na siłowni, czy też gra w tenisa stołowego. Do zajęć wróciliśmy 2 stycznia. Miniony tydzień wykorzystaliśmy na solidne zajęcia kondycyjno ? wytrzymałościowe. Solidnie pobiegaliśmy z interwałami, porzucaliśmy piłkami lekarskimi. W tym tygodniu koncentrujemy się już na meczu z Tarnowem, wchodząc w normalny rytm treningów i spotkań mistrzowskich. Nie ukrywam, że poświęcimy sporo czasu na opracowanie założeń taktycznych na mecz z wiceliderem tabeli.
-Z SPR Tarnów sparowaliśmy podczas letnich przygotowań do sezonu. To wyjątkowo zbilansowana drużyna, prezentująca zarówno dobrą grę obronną, jak i solidny atak. Co ty na to?
-Faktycznie, będzie to najtrudniejszy dla nas mecz w tej rundzie. SPR Tarnów, to solidny zespół, posiadający w kadrze solidnych zawodników. Uważam jednak, że jeśli zaprezentujemy na parkiecie to, co prezentowaliśmy już przed świętami, to jesteśmy w stanie pokusić się o niespodziankę i wygrać mecz.
-Jak więc zagrać, by wygrać ten mecz?
-Ja nie oglądałbym się w tył i przywiązywał jakąkolwiek wagę do sparingowego meczu sprzed kilku miesięcy. Wiemy, co prezentują tarnowianie i wiemy, że musimy zwrócić uwagę na tej klasy zawodnika, co Michał Kubisztal, który występuje na pozycji środkowego rozgrywającego. Jeśli zagramy konsekwentnie swoją piłkę ręczną, to jesteśmy w stanie zapisać na swe konto trzy punkty.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *