Bądźmy hojni! Dziś 26. Finał WOŚP

Dziś na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego wyszło trzystu wolontariuszy, aby kwestować w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane środki trafią do oddziałów neonatologicznych.
Czy pobijemy ubiegłoroczny rekord?
Zainteresowanie tegorocznym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest w Ostrowcu Świętokrzyskim tradycyjnie bardzo duże. Bez trudu udało się zebrać wolontariuszy, którzy przeprowadzą kwestę.
– Na ulice miasta ruszyli wolontariusze z wielkoorkiestrowymi puszkami, aby nieść pomoc- zapowiada. Cześć z nich będzie miała terminale płatnicze, a więc kwestę będą mogły wesprzeć osoby płacące kartą.
Przypomnijmy, że przed rokiem niesamowicie wysoko poszybowała poprzeczka, bowiem w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas 25. Finału WOŚP udało się zebrać rekordową kwotę ponad 157 tysięcy złotych.
Tegoroczne licytacje już trwają, a wśród gadżetów, które znaleźć można na stronie Allegro są między innymi koszulka z autografami piłkarzy ręcznych KSZO, bombki ręcznie zdobione cekinami, koszulka z autografami zespołu Master Team z napisem ?Chłopak z Ostrowca?, koszulka klubu piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec. Znajdą się tam również rzeczy bezpośrednio związane z tegorocznym finałem ? smycze, koszulki, kalendarze, magnesy na lodówkę, zegary. Część tych gadżetów trafi również na licytacje na Rynek. Jak co roku nie zabraknie to wylicytowania tortu, będą też niespodzianki.
Rynek zagra
W godzinach popołudniowych orkiestrowe granie przeniesie się na Rynek Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie od godz.15.30 wystąpią lokalni artyści oraz zaproszeni goście, odbędą się też licytacje zaś o godz.20 zabłyśnie tradycyjne ?Światełko do nieba?.
Na scenie wystąpią seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wokaliści Studia Pandora, zespół Master Team, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Po godzinie 18 zaprezentują się zaproszeni goście. Około godziny 18. Zaśpiewa Katarzyna Góras, finalistka 7. edycji programu THE VOICE OF POLAND, która występowała w drużynie Marysi Sadowskiej. Kasia już jako mała dziewczynka obrała sobie za cel bycie artystą. Swoich inspiracji muzycznych szuka u ?wielkich? tego świata, czyli między innymi u Whitney Houston, Tiny Turner, Lionela Richie czy też Joe Cockera. W jej repertuarze śmiało można znaleźć klubowe, świetne kawałki, ale także kojące ucho ballady.
Zaraz po niej na scenie wejdzie znany z programu ?Must Be The Music?, Patryk Kumór, która ma za sobą występy m.in. na Festiwalu Top Trendy w Sopocie, a przed rokiem na listach przebojów zamieszał utworem ?Ogień i lód?. O godzinie 20 odpalone zostanie tradycyjne ?Światełko do Nieba? i odbędzie się pokaz fajerwerków.
Oddaj krew lub zostań dawcą szpiku
Dziś w ostrowieckim sztabie mieszczącym się w ODK przy ulicy Wspólnej, a później podczas koncertu na Rynku, odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego realizowana przez fundację DKMS.
Każdy chętny będzie mógł oddać krew w szpitalu powiatowym, z przeznaczeniem dla dzieci z oddziału pediatrycznego.
O tym, że warto pomagać widać po ostrowieckim szpitalu, który po ostatnim finale wzbogacił się m.in. o łózka, wózki inwalidzkie, specjalistyczny podnośnik, czy komputer.
Fryzjerzy też grają
Dwa ostrowieckie salony fryzjerskie, ?Metamorfoza? z ulicy Poniatowskiego 19 oraz osiedla Patronackiego 11/4 też zagrają z WOŚP. Już po raz trzynasty KEMON aktywnie angażuje się w tę inicjatywę, aby wesprzeć Jurka Owsiaka i zdobyć jak największą ilość pieniędzy dla najbardziej potrzebujących.
Odwiedzając w tym dniu salony możemy być pewni, że styliści zatroszczą się o nowe, piękne fryzury. Ich pracy będą towarzyszyć także inne atrakcje takie jak konkursy oraz licytacje. KEMON postara się zatem uczynić ten dzień niezapomnianym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *