Matematycy z ?Chreptowicza? najlepsi w województwie

Już  od pięciu lat, odkąd organizowany jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, czołowe miejsca przypadają  uczniom z  Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza. W tegorocznej  rywalizacji szkół  ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego młodzież z ?Chreptowicza? znów spisała się wyśmienicie. W finale Matematycznego  Maratonu znalazła się grupa aż 11 osób z klas trzecich. Uczniowie Anny Kiljańskiej i Doroty Drzazgi byli jedynymi  licealistami z Ostrowca, którzy odbierali gratulacje i nagrody  podczas gali w Pałacyku Zielińskich w Kielcach.
Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, organizowany przez metodyków z kieleckiego kuratorium przy współpracy Politechniki Świętokrzyskiej,  skierowany jest do najzdolniejszych uczniów zdobywających wiedzę z matematyki w zakresie rozszerzonym. Wysokie noty uczniów są potwierdzeniem ich ogromnej wiedzy matematycznej i świetnego przygotowania do  egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Corocznie rywalizacja odbywa  się w trzech kategoriach (A, B, C) zależnych od wyników gimnazjalnych z matematyki. Po eliminacjach przeprowadzonych wśród wszystkich uczniów klas maturalnych do finału Maratonu odbywającego się w Kielcach zaproszeni zostają najlepsi z najlepszych.
W tym roku  do  grona najlepszych młodych matematyków  w województwie świętokrzyskim  dostała się  grupa  aż 11 matematyków z ?Chreptowicza?. Kacper Skwarliński w najtrudniejszej  kategorii A zdobył  drugie miejsce,  Krzysztof Pożoga  w tej kategorii zajął trzecie miejsce, Kacper Maj otrzymał w kategorii A wyróżnienie, Weronika Forc uzyskała w kategorii B drugie miejsce, Maciej Nowakowski uplasował się na trzecim miejscu kategorii C.  Pozostali finaliści to: Mateusz Sitarski, Oliwia Jelonek, Małgorzata Garbacka, Weronika  Wodyńska i Magdalena Gębora.
–  Wiedza potrzebna do sukcesu na egzaminie maturalnym z matematyki musi być zdobywana systematycznie i rytmicznie utrwalana, szczególnie w klasie trzeciej- mówi Anna Kiljańska, nauczyciel matematyki w LO nr II. –  Kroki prowadzące do celu realizowane w ramach zajęć szkolnych uczniowie naszej szkoły  wzbogacają udziałem w licznych konkursach i olimpiadach. Jesteśmy przekonani, że  ten kolejny sprawdzian w Maratonie pomógł maturzystom we właściwej ocenie merytorycznej wiedzy z matematyki i  w wypracowaniu  personalnej techniki przezwyciężania stresu egzaminacyjnego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *