Stacje Statoil w Ostrowcu Świętokrzyskim zmieniają nazwę na Circle K

Dziś, 26 stycznia, rozpoczyna się transformacja stacji Statoil na Circle K w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiego procesu zmiany marki, który docelowo obejmie sieć stacji na terenie całego kraju. W ten sposób ostrowieckie stacje staną się częścią międzynarodowej sieci Circle K obecnej w ponad 20 krajach na całym świecie. Wielkiemu otwarciu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. Po zakończeniu zmiany marki w mieście będą funkcjonować dwie stacje Circle K.
? Zmiana nazwy to bardzo ważny moment w historii naszej firmy, który chcemy świętować wspólnie z naszymi klientami. Polska dołącza właśnie do grona ponad 20 krajów w Europie i na całym świecie, w których marka Circle K funkcjonuje z dużym powodzeniem już od wielu lat. Pod nową marką oferta produktowa naszych stacji zachowa swoją dotychczasową jakość, do której polscy kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić ? mówi Rafał Droździak, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Circle K Polska.
W Europie marka Circle K widnieje już na stacjach paliw w Skandynawii (Norwegia, Szwecja i Dania) oraz w państwach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami, czy dostawcami firmy, a na stacjach będzie nadal pracował ten sam zespół pracowników.
Właściciel Circle K Polska, czyli Grupa Alimentation Couche-Tard, jest jedną z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego. Po zakupie Statoil Fuel&Retail w 2012 r. grupa otrzymała prawo używania nazwy Statoil jedynie przez określony czas. Niedługo później, w 2015 r., Couche-Tard podjęła decyzję, że Circle K, jako największa i najmocniejsza marka w portfelu grupy, stanie się globalną marką detaliczną sieci obecnej w ponad 20 krajach.
Zmiana marki nie będzie miała żadnego wpływu na ofertę produktową sieci. Na stacjach Circle K nadal będą oferowane tej samej wysokiej jakości paliwa miles? i milesPLUS? oraz najwyższej jakości kawy pod marką Simply Great Coffee, a także hot dogi pod marką Prawdziwe hot dogi prosto z grilla. Bez zmian pozostaną także zasady funkcjonowania programu lojalnościowego Statoil Extra, który obecnie nosi nazwę Circle K Extra Club.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *