Rozbójnicy ostrowieccy

Włamanie do niezamieszkałego domu

W dniu 29 stycznia 2018 r., o godz. 10, w Ostrowcu Świętokrzyskim, nieznany sprawca włamał się do niezamieszkałego domu. Skradł: aparat cyfrowy, wzmacniacz samochodowy, słodycze oraz reklamówki ze słodyczami i chemii gospodarczej. Zgłaszający przestępstwo na policji, określił wartość poniesionych strat ponad 600 zł.

Rozwojowy rozbójnik

W dniu 29 stycznia 2018 r. ostrowieccy policjanci z  Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Wydziału Kryminalnego zatrzymali w miejscu zamieszkania na terenie gminy Bodzechów poszukiwanego 25?latka.

-Poszukiwany mężczyzna próbował uciec przed funkcjonariuszami do pobliskiego lasu ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Został szybko zatrzymany. Jak się okazało, miał przy sobie 3 działki amfetaminy i jedną działkę marihuany.

W dniu 30 stycznia 2018 r. 25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania obrażeń ciała, rozboju, w wyniku którego pokrzywdzony utracił pieniądze w kwocie 600 złotych oraz kradzieży rozbójniczej.

-Tych przestępstw 25-latek dopuścił się na szkodę mieszkańca tej samej miejscowości w gminie Bodzechów -dodaje kom. Ewa Libuda. Przedstawiono mu także zarzut kierowania gróźb karalnych wobec innego pokrzywdzonego, również mieszkańca tej samej miejscowości.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci ustalają, jakich innych przestępstw dopuścił się 25?latek. Za te, których popełnienie mu zarzucono, Kodeks krany przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na fakt, iż mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy grozi mu o wiele surowsza kara.

Poza tym do sądu trafił już wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Odpowie za kradzież i kradzież rozbójniczą

W dniu 29 stycznia 2018 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym z marketów, doszło do kradzieży artykułów elektronicznych, w tym kart pamięci i pendrive?ów o wartości blisko 850  zł.

-Sprawca kradzieży został ujęty na gorącym uczynku przestępstwa przez pracowników ochrony i przekazany w ręce funkcjonariuszy ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, iż zatrzymany 24-latek jest także sprawcą kradzieży rozbójniczej, do której doszło w minioną sobotę w innym markecie na terenie miasta. Wtedy sprawca skradł alkohol o wartości blisko 100 złotych, a kiedy pracownik ochrony próbował go ująć, pobił go, uderzając pięściami po głowie i kopiąc.

Zatrzymany 24?latek usłyszy zarzuty kradzieży i kradzieży rozbójniczej. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *