Rozczarowanie. Przegrana siatkarek w ważnym meczu

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? Impel Wrocław 1:3 (25:16, 18:25, 20:25, 24:26).


KSZO: Stroiwąs (3), Miros (13), Skrzypkowska (13), Soter (8), Łyszkiewicz (8), Gryka (4), Pauliukouskaya (libero) oraz Szałankiewicz, Markiewicz (libero), Wojtowicz (7) i Biedziak (3). Trener: Adam Grabowski.

Impel: Wołodko (3), Murek (17), Gałucha (18), Łozowska (6), Gierak (8), Chojnacka (17), Stenzel (libero) oraz Nichol (1) i Trojan. Trener: Marek Solarewicz.
MVP: Iga Chojnacka.

Sędziowali: Marcin Walerzak – Marcin Myszkowski.
Widzów: 940.

DSC_3034Siatkarki KSZO uległy młodej ekipie z Wrocławia, która zrównała się z nimi punktami w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Mimo dość gładkiej wygranej w I secie, w kolejnych odsłonach spotkania nasz zespół zawodził. KSZO słabiej, niż zwykle zagrywał i grał blokiem. Miał ogromną szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale tym razem zabrakło konsekwencji w grze, a na dodatek nie udało się ustrzec błędów. W całym meczu nasze siatkarki popełniły ich aż 28.

DSC_3036
Trener wrocławianek, Marek Solarewicz, podkreśla że jego młody zespół, który do Ostrowca przyjechał na dodatek w zaledwie dziewięciosobowym składzie, po nieudanym I secie potrafił się oprzeć dość agresywnej grze bardziej doświadczonej drużynie ostrowieckiej. MVP meczu, Iga Chojnacka, mówi że przed konfrontacją z KSZO były podbudowane wygraną z teamem z Bielska-Białej, ale nie nastawiały się na jakiś gotowy scenariusz. Ważne, że potrafiły odmienić losy meczu.

DSC_3038
Z kolei szkoleniowiec KSZO, Adam Grabowski, który w całym meczu rotował składem, co wyraźnie wpływało na dość nerwową atmosferę w zespole, mówi że niezbędna jest analiza meczu. Podziela opinie, że tym razem, mimo iż wrocławianki zagrały dość przewidywalnie, ani zagrywka, ani blok nie był mocną stroną ostrowczanek, które na dodatek miały problemy z kończeniem wielu ataków. Libero KSZO, Olga Pawliukowska, nie kryje zdziwienia, bo zespół normalnie trenuje, panuje w nim dobrą atmosfera, ale gra słabiej, niż w poprzedniej rundzie. Być może po I secie KSZO zbyt uwierzył w to, że będzie to łatwy mecz i zlekceważył młode rywalki.
W konfrontacji z Impelem KSZO atakiem zdobył 44 pkt. przy aż 56 pkt. Impelu. Posłał nawet 5 asów serwisowych przy 4 wrocławianek. Można stwierdzić, że w grze blokiem obie drużyny zagrały na tym samym poziomie, bo zdobyły nim po 10 pkt. Jednak ilość błędów ostrowieckiej drużyny – 28 przy 22 wrocławianek nieco martwi.
KSZO w rundzie rewanżowej co prawda stracił Agnieszkę Rabkę, ale uzupełnił skład i wydawało się, że tę stratę jakoś zrekompensuje. Tymczasem odnotował trzecią z rzędu porażkę w rundzie rewanżowej. Kibice muszą więc liczyć na to, że w przyszłą sobotę wyjazdowe spotkanie do Dąbrowy Górniczej KSZO rozstrzygnie już na swoją korzyść.

DSC_3115

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Rozczarowanie. Przegrana siatkarek w ważnym meczu

 • 17/02/2018 at 22:14
  Permalink

  Totalna beznadzieja ten zespół zupełnie przestał funkcjonować . Panie trenerze jak można ustalać jakąś taktykę jeśli nie ma przyjęcia rozegrania i mocnego ataku. Do tego dochodzą proste błędy , zepsute zagrywki ,niezdarność i ślamazarność zawodniczek. Zespół przegrał już cztery razy pod rząd i po tym co zobaczyłem dzisiaj te porażki nie dziwią i nie ma nadziei na jakąś poprawę.

  Reply
 • 17/02/2018 at 22:44
  Permalink

  Chyba druzyna została zagłaskana…. jesli do tej pory cięzko pracowaliscie to teraz trzeba zap .dalac i dac z siebie 200 % co by odrobic stracone szanse kazdy widzi ile meczy pozostalo i co mozna ugrac
  W Dabrowie wcale spacerku nie bedzie …………
  Z ostatnich trzech meczy byla szansa na 4 – 6 pkt jest zero

  Reply
 • 18/02/2018 at 14:37
  Permalink

  Tak naprawdę to nie wiem kto z kibiców robi durni czy nasze Panie czy może działacze?
  Po mieście roznoszą się słuchy że nasze Panie nie otrzymują kasy. Jaka jest prawda w niedługim czasie się dowiemy. Patrzą na grę to coś musi być na żeczy:(:(:(

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *