Pan Starosta kontra Pani Wiceprezydent

Starostę Zbigniewa Dudę i wiceprezydent Marzenę Dębniak poróżniła sprawa budowy basenów na Rawszczyźnie.
Do tego stopnia, że oboje spotkają się w dniu 27 lutego 2018 r. w sądzie. Jak informowaliśmy, budowa oczekiwanych przez mieszkańców basenów została wstrzymana w lipcu 2017 r. decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Oficjalnie z powodu nie dostarczenia przez wykonawcę wszystkich niezbędnych zezwoleń.
Jak doszło do spięcia? Otóż Pani Wiceprezydent, na konferencji prasowej, powiedziała, że na skutek osobistej interwencji Starosty, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał prace budowlane przy basenach. Wypowiadając te słowa sugerowała się notatką służbową sporządzoną przez inspektora nadzoru, w której napisano, iż został on poproszony na rozmowę do Starosty, który poinformował go o tym, że miasto nie ma wymaganych pozwoleń na budowę basenów.
Z kolei Starosta Ostrowiecki, na swojej konferencji prasowej, odczytał oświadczenie, w którym powiedział, że został wywołany przez Prezydenta Miasta za pośrednictwem jego Zastępcy, która w sposób niezgodny z prawdą zmanipulowała fakty.
Wygląda na to, że Starosta w którymś momencie poczuł się obrażony. Efekt końcowy jest taki, że w sądzie wylądowały tzw. pozwy wzajemne o naruszenie dóbr osobistych: jeden – Starosty, a drugi ? Pani Wiceprezydent. Obie strony domagają się oficjalnych przeprosin w mediach i przekazania 10 tys. zł na cele dobroczynne.
-W wypowiedzi mojej Mocodawczyni nie można doszukać się jakichkolwiek treści, które by naruszały dobra osobiste Starosty Ostrowieckiego, jak też by były nieprawdziwe. Obie te okoliczności wykluczają jakąkolwiek Jej odpowiedzialność. Z kolei słowa przeciwnika procesowego przekroczyły dopuszczalne prawem granice. Moim zdaniem do oceny takiej prowadzi prosta analiza obu wypowiedzi. Nie chcę jednak odnosić się w sposób szczegółowy do materiału dowodowego sprawy, który oceni Sąd orzekający w sprawie – tak do sprawy odniósł się adwokat Rafał Jabłoński, reprezentujący w procesie wiceprezydent Ostrowca Marzenę Dębniak.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *