Zimo, daj już żyć piłce!

Z Widzewem na ciężkich nogach
*Widzew Łódź ? KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 5:2 (2:1).
1:0 – Robert Demjan, 19 min.; 2:0 – Mateusz Michalski, 24 min. (z rzutu karnego); 2:1 – Michał Janik, 41 min.; 3:1 – Jakub Jasiński, 56 min.; 4:1 – Michał Przybylski, 58 min.; 5:1 – Daniel Świderski, 62 min.; 5:2 – Tomasz Persona, 65 min. (z rzutu karnego).
KP KSZO 1929: Olszewski – D.Cheba, Sołtykiewicz, zawodnik testowany, Janik – Kamiński, Mąka, Czajkowski, Persona – Smuczyński, Jamróz oraz Zacharski, P.Cheba, Sarwicki, Puton, Kapsa, Grunt, Mężyk. Trener: Przemysław Cecherz.
Nieudana interwencja naszego bramkarza, a także dotknięcie piłki ręką, po której był rzut karny, spowodowało, że nasza drużyna dość szybko przegrywała różnicą dwóch bramek. Co prawda tuż przed przerwą piłkarzom ostrowieckim udało się zdobyć
kontaktowego gola, a stało się to po celnej główce Michała Janika, ale cóż z tego, skoro po zmianie stron i upływie nieco więcej, niż kwadransa gry, nasz zespół stracił kolejne, trzy bramki i to po składnych akcjach podopiecznych trenera Franciszka Smudy. Mecz był przegrany, a rozmiary porażki zmniejszył Tomasz Persona, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul w obrębie ?szesnastki? golkipera Widzewa.
-Z Widzewem graliśmy na ?ciężkich? nogach, stąd taki, a nie inny wynik ? mówi trener, Przemysław Cecherz. ?Cóż, tak zaplanowaliśmy sobie ten okres przygotowawczy i szkoda, że akurat na taki mecz w takim cyklu szkoleniowym zawodnicy mieli taką, a nie inną dyspozycję.
Z Siarką lepiej w defensywie
*KP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (1:0).
1:0 – Tomasz Persona, 13 min. (z rzutu wolnego); 2:0 – Tomasz Persona, 46 min. (z rzutu karnego).
KSZO: Olszewski – D.Cheba (46. P.Cheba), Sołtykiewicz, Mężyk, Janik (46.Kapsa) – Kamiński (46. Smuczyński), Czajkowski (46. Mąka), Sarwicki (46.Mikołajek), Puton (60.Łokieć), Persona (72. Ziółkowski) – Jamróz (46.Grunt). Trener: Przemysław Cecherz.
W sobotę w meczu sparingowym rozgrywanym na boisku przy ulicy Kolejowej piłkarze KP KSZO 1929 pokonali drugoligową Siarkę. Bohaterem spotkania był Tomasz Persona, który w I połowie bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego, a w II połowie celnym uderzeniem z rzutu karnego, zapewnił nam wygraną. W I połowie, po uzyskaniu prowadzenia, KSZO oddał nieco inicjatywę Siarce, ale drugoligowcy byli wyjątkowo nieskuteczni. II połowa rozpoczęła się dla naszej drużyny wyjątkowo dobrze. Za faul na Włodzimierzu Putonie sędzia Daniel Krajewski podyktował rzut karny, który pewnym strzałem zamienił na bramkę niezawodny w takich sytuacjach Tomasz Persona. ?Persi? w ten sposób w minionym tygodniu strzelił aż 3 gole? Oczywiście, tarnobrzeżanie czynili wszystko, by zmienić wynik meczu, ale ta sztuka im się nie udała. Inna sprawa, że nasz zespół z brakarzem na czele lepiej radził sobie w tym spotkaniu w grze defensywnej.
-W tym meczu pokazaliśmy dyscyplinę taktyczną w grze defensywnej, choć w ofensywie jeszcze nieco kuleliśmy ? ocenia trener, Przemysław Cecherz. -W tym tygodniu chcę dać piłkarzom nieco wypocząć, bo brakuje im i szybkości i skuteczności.
Szukamy jeszcze stopera
Nasz klub czyni jeszcze starania o pozyskanie stopera. Dlatego niewykluczone, że KSZO zasili 23-letni Michał Wrześniewski, wychowanek kieleckiej Korony, grający ostatnio w KP Starogard Gdański. Jeśli nie uda nam się pozyskać nowego gracza na pozycję stopera, to na tej pozycji zagra albo Damian Mężyk, albo Paweł Czajkowski.
Kamil Jakubowski odszedł z KSZO
Kamil Jakubowski przeniósł się z KP KSZO 1929 do III-ligowej Olimpii Zambrów. 24-letni pomocnik zasilił nasz zespół przed sezonem 2017/2018, przechodząc z Podlasia Biała Podlaska. W naszym klubie zagrał w 12 meczach. Nie przekonał do swoich umiejętności nowego szkoleniowca, Przemysława Cecherza i postanowił zmienić barwy klubowe.
Przed nami
Kolejny mecz sparingowy nasi piłkarze rozegrają w środę, 21 lutego o 17.00. Na boisku przy ulicy Kolejowej zmierzą się z Kamienną Brody. Natomiast w sobotę, 24 lutego, wyjadą do Stalowej Woli na mecz z drugoligową Stalą. W tym meczu możemy się spodziewać, że zespół zagra już w składzie zbliżonym do tego, jaki wybiegnie w Krośnie na inaugurację piłkarskiej wiosny.
Przy światłach gramy o 19.29
KP KSZO 1929 przedstawił nam terminarz rundy wiosennej. Co ciekawe, człon nazwy klubu, oznaczający jego powstanie w 1929 roku, uwieczniony zostanie rozgrywaniem meczów przy światłach dokładnie o godz. 19.29!
*18 kolejka: Karpaty Krosno ? KSZO (10 marca, sobota, 14.00)
*19 kolejka: KSZO – Unia Tarnów (17 marca, sobota, 15:00)
*20 kolejka: JKS Jarosław ? KSZO (24 marca, sobota, 15:00)
*21 kolejka: KSZO – Spartakus Daleszyce (31 marca, sobota, 16:00)
*22 kolejka: MKS Trzebinia ? KSZO (7 kwietnia, sobota, 15:00)
*23 kolejka: KSZO – Soła Oświęcim (14 kwietnia, sobota, 17:00)
*24 kolejka: Wiślanie Jaśkowice ? KSZO (21 kwietnia, sobota, 16:00)
*25 kolejka: Wisła Sandomierz ? KSZO (25 kwietnia, środa, 17)
*26 kolejka: Chełmianka Chełm ? KSZO (29 kwietnia, niedziela, 16:00)
*27 kolejka: KSZO – Wólczanka Wólka Pełkińska (5 maja, sobota, godz. 19:29 ? mecz przy światłach)
*28 kolejka: Orlęta Radzyń Podlaski ? KSZO (12 maja, sobota, 16:00)
*29 kolejka: KSZO – Avia Świdnik (19 maja, sobota, 19:29 ? mecz przy światłach)
*30 kolejka: Stal Rzeszów ? KSZO (26 maja, sobota, 17:00)
*31 kolejka: Podhale Nowy Targ ? KSZO (30 maja, środa, 17:00)
*32 kolejka: KSZO – Podlasie Biała Podlaska (2 czerwca, sobota, 19:29 ? mecz przy światłach)
*33 kolejka: Resovia Rzeszów ? KSZO (9 czerwca, sobota, 17:00 ? termin obligatoryjny)
*34 kolejka: KSZO – Motor Lublin (16 czerwca, sobota, 17:00 ? termin obligatoryjny)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *