Zaprojektują dziedziniec browaru

Cztery pracownie powalczą o możliwość wykonania projektu dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury.
Poza funkcjami porządkowymi, ma on być miejscem spotkań i wpisywać się w koncepcję architektoniczną całego kompleksu, czyli Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiego Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zadanie jest realizowane w ramach programu Rewitalizacji Miasta. Zadaniem projektanta będzie przygotowanie planu zagospodarowania dziedzińca wraz z miejscami parkingowymi i elementami małej architektury. Dodatkowo ma zostać wykonany projekt zagospodarowania budynku ulokowanego na dziedzińcu, który będzie przeznaczony na potrzeby rad osiedlowych. Jednym z podstawowych wymogów konkursowych jest dostosowanie stylu dziedzińca do całościowej koncepcji budynku.
Koszt prac na dziedzińcu browaru ma się zamknąć w kwocie 2 milionów 300 tysięcy złotych, dofinansowanie z projektu unijnego wyniesie 73 procent. Wyniki konkursu będą znane w połowie marca. Wtedy też zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac na dziedzińcu.
Termin realizacji tego zadania zostanie podzielony na dwa etapy. W tym roku mają powstać miejsca parkingowe, z kolei na lata 2019 – 2020 przewidziane jest wykonanie małej architektury i budynku dla rad osiedlowych.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Zaprojektują dziedziniec browaru

  • 22/02/2018 at 08:39
    Permalink

    Zapytam tak z czystej ciekawości – co się stało z zatwierdzonymi projektami rewitalizacji Browaru Kultury i całego tego terenu ? Projektami sprzed lat kilku jak i sprzed lat kilkunastu czy kilkudziesięciu.Przecież wydano na nie kupę szmalu a teraz tak po prostu wyrzuca się je do kosza na śmieci. Czy każdorazowa próba podjęcia uporządkowania tej inwestycji musi skutkować wydawaniem kolejnych milionów złotych z kasy miasta ? Czy poprzednie,opłacone projekty są beznadziejne i niemożliwe do realizacji dziś ? Jeśli tak,to gdzie odpowiedzialność służbowa ludzi którzy tymi projektami szczycili się ,zwłaszcza w kampaniach wyborczych, i nawet rozwieszali banery na ścianach tej ruiny zwanej Browarem. Kto zadecydował o płaceniu za nowy projekt tej inwestycji z jednoczesnym zignorowaniem istniejących gotowych projektów …

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *