Wyższe opłaty w ostrowieckich spółdzielniach, ale nie we wszystkich

Od wiosny, do jednej spółdzielni od kwietnia, a do innej od maja, będziemy wnosić wyższe opłaty. Jakie?
Zmiany w ?Hutniku?
Jako pierwsza ogłosiła zmiany w opłatach Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Hutnik?. Podjęto je na jednym z pierwszych w tym roku posiedzeń rady nadzorczej. Mają obowiązywać od 1 maja. I tak, ustalono nowe stawki czynszu najmu za lokale mieszkalne
dla najemców lokali. Wynosić będą dla mieszkańców budynków przy ulicy Traugutta nr 6 i 12 – 2,36 zł za metr kwadratowy, przy ulicy Świętokrzyskiej 4 w mieszkaniach z w.c. ? 2,36 zł za metr kwadratowy i 2 zł za metr kwadratowy w mieszkaniach bez w.c. Stawkę czynszu najmu dla najemców lokali mieszkalnych zamieszkujących w pozostałych budynkach skalkulowano na poziomie 3 zł za m kw.

likwidacja
Rada Nadzorcza SM ?Hutnik? wprowadziła również nową opłatę za eksploatację podstawową dla lokali użytkowych zajmowanych na zasadzie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu. Od 1 maja opłata ta wynosić będzie 5,03 zł za metr kwadratowy powierzchni. Dokonano także zmian opłat z tytułu dzierżawy gruntu pod garaże tymczasowe oraz najmu garaż y. Opłat y za dzierżawę wyniosą 40 zł, a za najem 100 zł miesięcznie.
Wyższa będzie także opłata za windę dla lokali mieszkalnych. Wynosić będzie miesięcznie 12 zł za osobę. Wzrost opłat za windę, jak informuje rada nadzorcza, podyktowany jest wzrostem cen energii elektrycznej, kosztów Urzędu Dozoru Technicznego oraz eksploatacji wind.
Eksploatacyjna wzrośnie o 2%
Jak poinformował nas prezes Marek Zaręba, w zasobach Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej od 1 kwietnia wzrośnie o 2% opłata eksploatacyjna. Oznacza to, że dotychczasowa stawka 2,55 zł zostanie podniesiona do 2,6 zł za metr kwadratowy
powierzchni mieszkalnej. Dla porównania w przypadku mieszkania o powierzchni około 50 metrów kwadratowych czynsz wzrośnie więc o 2,5 zł. Podniesiona zostanie również o 1 grosz opłata za dzierżawę pojemników na śmieci. W przypadku mieszkania o tej samej powierzchni opłata ta wzrośnie o 50 groszy. Niestety, podobnie jak w ?Hutniku?, mieszkańcy drożej będą płacić za użytkowanie wind w wieżowcach. Opłata ta wzrośnie o 1 zł.
Tylko ?Krzemionki? bez zmian
Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Krzemionka? jest, jak wygląda, jedyną, która przy czynszach w nadchodzących miesiącach nic nie zmieni.
– Nasza sytuacja jest dobra, bo prowadzimy mądrą i oszczędną politykę, że na pewno w tym roku nic w opłatach czynszowych się nie zmieni-deklaruje prezes zarządu Barbara Przelazły. Zresztą to już czwarty rok, kiedy to nie podnosimy opłat.
Jedyne nowości to pojawienie się funduszy dociepleniowych na kilku budynkach, które pierwotnie miały być docieplone z zewnętrznych źródeł, ale ostatecznie ?Krzemionki? zrealizują ze środków własnych. Z kolei w wieżowcach w swych zasobach spółdzielnia obniżyła eksploatację podstawową ze 1,28 zł na 0,98 zł za m kw.
Dariusz Kisiel
Paweł Słowiński

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Wyższe opłaty w ostrowieckich spółdzielniach, ale nie we wszystkich

 • 28/02/2018 at 04:23
  Permalink

  to jest bandyctwo aby naprawa finansów spółdzielni”Hutnik” była kosztem mieszkańców podwyżka czynszu z opłaty ok 1,8 zł/m2 wzrosła do 3 zł.zważywszy że w zasobach spółdzielni mieszka większość emerytów gdzie rekompensata emerytur wynosi 27-50 zł to już za same metry zostaną wydojeni z tej”podwyżki”.Dług nie jest z winy mieszkańców a więc trochę zastanowienia „szanowni uzdrowiciele”-siedzicie na stołkach za nasze pieniądze…

  Reply
 • 05/03/2018 at 15:44
  Permalink

  Hurra!! Mam w.c. w starej kamienicy przy Staszica, cegły na wierzchu nieotynkowane-nieocieplone i teraz z 2.04 na 3zł za metr podwyżka, to jest skandal!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *