Zdecydowała siła ataku wiceliderek. W II secie ostrowczanki prowadziły 11:6…

Liga Siatkówki Kobiet. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ŁKS Łódź 0:3 (20:25, 19:25, 15:25).


KSZO: Wojtowicz 5, Miros 8, Skrzypkowska 7, Soter, Łyszkiewicz 5, Gryka 3, Pawliukowska (libero) oraz Stroiwąs 2, Biedziak, Wańczyk 2, Szałankiewicz, Markiewicz (libero). Trener: Adam Grabowski.

ŁKS: Kwiatkowska 14, Bidias 17, Sielicka 8, Muhlsteinova, Kowalińska 8, Efimienko-Młotkowska 9, Strasz (libero) oraz Mars, Wawrzyńczyk (1), McClendon. Trener: Michał Masek.

MVP: Lucie Muhlsteinowa.

Sędziowali: Marek Budzik – Rafał Pośpiech.
Widzów: 740.

DSC_3983

W pierwszym secie siatkarki KSZO prowadziły 13:10, a w drugim 5:0, 11:6 i 17:16, a mimo to przegrały obie partie. Trzeci set, to już dominacja wiceliderek z Łodzi, które od stanu 8:7 dyktowały warunki i przy wysokim wyniku odbierały ostrowczankom ochotę do walki.

Łodzianki potrafiły w trudnych momentach uporządkować grę i wychodziły obronną ręką z kłopotów. Kuriozalna była sytuacja w drugim secie, bo prowadząc 11:6 nasze panie potrafiły w ustawieniu z Ewą Kwiatkowską na zagrywce stracić aż 8 punktów z rzędu. Co prawda ponownie, po dobrych serwisach Pauliny Stroiwąs, wyszły na prowadzenie 17:16, ale znów w końcówce straciły 5 pkt. z rzędu i po skutecznej grze w tej fazie seta podopieczne Michała Maska cieszyły się prowadzeniem 2:0.

W ostatnim secie siatkarkom ostrowieckim trudno było zatrzymać rozpędzone łodzianki, które zgarnęły pełną pulę i do swego dorobku dopisały trzy punkty.

t1

W drużynie wicelidera dwie zawodniczki, Ewa Kwiatkowska i Brazylijka Regiane Bidias, zdobyły odpowiednio po 14 i 17 pkt. Tymczasem żadnej siatkarce KSZO nie udało się przekroczyć granicy 10 pkt. Trener Adam Grabowski podkreśla, że nasz zespół pozwolił sobie na przestoje w grze i przegrał bo nie poradził sobie z siłą ataku łodzianek. Nic dziwnego, bo tym elementem ŁKS wywalczył 47 pkt. przy 25 pkt. KSZO. Przyjezdne górowały również w grze blokiem, którym zdobyły 7 pkt. przy 2 pkt. KSZO. Ciekawe jest to, że ostrowczanki popełniły mniej błędów – 18 przy 22 łodzianek. W jednej statystyce był za to remis – obie drużyny posłały bowiem po 3 asy serwisowe.

t2

DSC_3966

Print Friendly, PDF & Email

15 thoughts on “Zdecydowała siła ataku wiceliderek. W II secie ostrowczanki prowadziły 11:6…

  • 3 marca 2018 at 20:05
    Permalink

    Do tego zespołu potrzebny jest psycholog !!!
    Głównie cały set prowadzą wysoko a w końcówce przegrywają.

    Reply
  • 3 marca 2018 at 20:20
    Permalink

    Żenada do kwadratu!!!!!!!
    Co się dzieje z tą drużyną?
    Wszyscy zrezygnowani niestety z trenerem włącznie. W trzecim secie trener zamiast próbować jeszcze zdopingować zawodniczki to chłopina przesiedział CAŁEGO seta na ławce z nogą założoną na nodze!!!!!!!!!!!!(wstawał tylko jak prosił o czas! 30sekund)
    Może trener jest już myślami w innej drużynie? bo napewno Jego postawa jako Trenera w meczu dzisiejszym dała wiele do myślenia.
    Wystarczyło popatrzeć na trenera przyjezdnych pomimo że praktycznie prowadzili przez cały czas chłop nie ruszał się praktycznie z lini cały czas mobilizując swoje zawodniczki.
    ŁKS nic wielkiego dzisiaj nie zagrał, był do ogrania. //a my nie mamy nawet punktu.
    Co na to wszystko nasi działacze jeśli wogóle takich posiadamy!!!!!! Czy nie zauważyli że z meczu na mecz tracą coraz więcej kibiców a zatem kasy.
    A może jak drużyna ma tak daleć grać to lepiej zrezygnować i nie denerwować więcej kibiców ( a jest w Ostrowcu zapotrzebowanie na siatkówkę co widać było chociażby na meczu z chemikiem prawie 2000 kibiców).
    I jeszcze jedno pytanie do działaczy czy zawodniczki mają płacone za swoją pracę na czas? jeśli nie to co się stało z kasą którą klub dostał z miasta?

    Reply
  • 3 marca 2018 at 22:20
    Permalink

    Zespół grawituje do strefy spadkowej do zagrania zostało jeszcze sześć kolejek i trzy decydujące mecze na własnym boisku Toruń ,Muszyna ,Bydgoszcz i te mecze zadecydują czy spadek ,czy baraże czy spokojne utrzymanie ,a utrzymanie daje dziesiąte miejsce .Miejsce 11-12 to kolejne baraże i kolejna nerwówka .Grajmy do końca i wywalczmy to utrzymanie i zespół i kibice bo jak nie to może być koniec siatkówki w Ostrowcu.Byłaby to wielka szkoda i dla miasta i dla kibiców.

    Reply
  • 4 marca 2018 at 00:58
    Permalink

    760 kibiców? Tak! Tyle właśnie jest prawdziwych kibiców siatkówki w Ostrowcu, żadne konkursy radiowe tutaj nie przykryją fatalnej frekwencji na meczach ;( Czy jest sens pompować pieniądze na takim poziomie dla garstki ludzi?

    Reply
    • 4 marca 2018 at 08:41
      Permalink

      No tak bo oczywiście należy chodzić na tą kopanine. Gdyby jeszcze grali w 1 lidze to rozumiem a oni grają w trzeciej. Moi zdaniem należy wyrzucić piłkarzy z poza okolic Ostrowca łącznie z trenerem i zostawić tylko miejscowych.
      I niech nawet grają w B- klasie ale niech chociaż graj Ostrowieccy piłkarze.
      Wtedy zyskały by siatkarki i piłkarze ręczni.

      Reply
  • 4 marca 2018 at 09:04
    Permalink

    Na początku stycznia mało kto mógł przypuszczać że KSZO w obecnej chwili będzie walczyć o utrzymanie wszystko się posypało nagle dziewczyny straciły formę i zapomniały jak gra się w siatkówkę poraża ilość błędów własnych straszne

    Reply
    • 4 marca 2018 at 09:22
      Permalink

      Wszystko zaczęło się gdy Rabka odeszła. Gdy ona grała nie przegraliśmy żadnego meczu do zera. Mało tego byliśmy na szóstej pozycji i walczyliśmy o piąte miejsce, a teraz musimy walczyć o to ósme miejsce bo mamy bardzo doświadczone zawodniczki żeby nie wyrównały się z pierwszym sezonem, który miał mniej doświadczone zawodniczki ale walczyły i nie podawały się.

      Reply
  • 4 marca 2018 at 09:23
    Permalink

    Wszystko zaczęło się gdy Rabka odeszła. Gdy ona grała nie przegraliśmy żadnego meczu do zera. Mało tego byliśmy na szóstej pozycji i walczyliśmy o piąte miejsce, a teraz musimy walczyć o to ósme miejsce bo mamy bardzo doświadczone zawodniczki żeby nie wyrównały się z pierwszym sezonem, który miał mniej doświadczone zawodniczki ale walczyły i nie podawały się.

    Reply
  • 4 marca 2018 at 15:36
    Permalink

    A może tak wywalić wszystkich z poza Ostrowca z kadry siatkarek i zostawić nasze wychowanki?

    Reply
    • 4 marca 2018 at 16:23
      Permalink

      Ale Pani nie rozumie, że siatkarki grają w najwyższej lidze. Piłkarze grają w czwartym poziomie rozgrywek. Żeby piłkarze awansowali to potrzeba około 6 lat. Więc poco wspierać dziadostwo jak mamy siatkarki co grają na najwyższym
      poziomie. A po drugie na piłkę nożną chodzi patologia !!!

      Reply
  • 4 marca 2018 at 19:15
    Permalink

    Masz wyprany mózg z tą patologią… Domniemam, że nie byłeś/byłaś nigdy na piłkarskim meczu. Wolę wspierać ostrowiecką drużynę w 75% niż zaciąg z zewnątrz który wyprawiany jest w siatkówce. Zauważ, że mimo grania w III lidze na mecze przychodzi więcej ludzi niż na siatkarskie KSZO. To dobitnie pokazuje w co należy inwestować fundusze. Sport jest dla ludzi, nie dla pustych krzesełek.

    Reply
    • 4 marca 2018 at 21:38
      Permalink

      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0-0 Karpaty Krosno 12 sierpnia, 17:00 (1100)-widzów
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-1 JKS 1909 Jarosław 19 sierpnia, 17:00 (1100)
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 MKS Trzebinia 30 sierpnia, 17:00 (800)
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0-3 wo. Wiślanie Jaśkowice 9 września, 16:00 (800)
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-0 Wisła Sandomierz 15 września, 20:00 (1300)
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0-0 Chełmianka Chełm 23 września, 16:00 (1000)
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1-2 Orlęta Radzyń Podlaski 7 października, 15:00 (700)
      KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-1 Stal Rzeszów 21 października, 18:00 (1600)

      Reply
    • 4 marca 2018 at 21:44
      Permalink

      jak widac wcale az tak duzo ludzi na pilke kopana nie chodzi w Ostrowcu (ma Pani rację to 3 liga , ale ta wielka liczba kibicow pilkarskich to mit )- Ostrowiec upadl i gospodarczo i pilkarsko……po drugie KSZO przez dlugie lata nie bedzie juz gralo wyzej niz 3 liga , gdyz nie ma na to kasy (chyba ze znajdzie sie wielki sponsor )- juz teraz obnizyli kase pilkarzykom o polowe. po trzecie nawet gdy gralismy w ekstraklasie to jakim kosztem byl wywalczony awans za tochela? mecze byly kupowane a pozniej spadek z hukiem. nastepnie przejecie przez stasiaka opoczno klubu i znow kupczenie meczy. Pozniej degradacje w wyniku korupcji. A przeciez do niedawno KSZO 1929 to byl Jandar Bodzechów. -piekny mi klub z Ostrowca

      Reply
    • 4 marca 2018 at 21:50
      Permalink

      i jeszcze jedno . Ja kibicuje kazdemu klubowi z Ostrowca i nie potrzeba tu podziałow komu dac wiecej a komu mniej , ale wyznacznikiem powinnien byc sukces sportowy, a tym niewątpliwie jest gra w ekstraklasie. po drugie siatka jest duzo tanszym sportem .a jak juz pisalem ostrowiec nie stac na pilke nozna w wysokim wydaniu bez wielkiego sponsora

      Reply
  • 4 marca 2018 at 21:00
    Permalink

    Nie ma patologi to ciekawe a te flary i race co aż stadion zamknęli. A na meczu nie byłem i nie będe. A ty wogóle byłaś kiedyś na meczu siatkarskim. Jeszcze 3 miesiące temu było 1937 osób. Jeśli chcesz chodzić na Futbol chodź, ale nie krytykuj siatkarki co reprezentują nasze miasto na tle całej Polski.

    Reply