Premiera spektaklu „Komeraże i romans Szpicbródki” w Opatowskim Teatrze Muzycznym (zdjęcia)

W Opatowskim Ośrodku Kultury odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Komeraże i romans Szpicbródki”, wystawionego przez Opatowski Teatr Muzyczny.
Scenariusz do spektaklu powstał w oparciu o film ” Halo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy” i piosenki utrzymane w klimacie lat 20 i 30-tych, a jego opracowaniem i reżyserią zajęła się Edyta Gwoździk.

-Musical przeniósł widzów do podupadającego teatru „Czerwony Młyn” przedwojennej Warszawie – mówi Edyta Gwoździk. Zadłużenie teatru wykupuje inżynier Fred Kampinos czyli właśnie Szpicbródka- w tej roli wystąpił Michał Kozakiewicz. Jego postać zakochuje się w Anicie, młodziutkiej solistce teatru, w tę postać wcieliła się Natalia Pyszczek. Dyrektor teatru Kulka -Lalewicz, w tej roli Przemysław Kidoń- z entuzjazmem przyjmuje wspólnika. Kampinos przebudowuje i remontuje teatr, by w rzeczywistości wykonać ”skok” na bank sąsiadujący z teatrem. Zabiega o główną rolę dla Anity, choć gwiazdą jest tu Vera Patroni, w którą wcieliła się Sara Al Kantar. W pozostałych rolach wystąpili: Zuzanna Zwolińska, Karolina Strzępska, Magdalena Grzyb, Natalia Szymańska, Katarzyna Gardynik, Paulina Lis, Weronika Łukawska, Konrad Olaś, Patryk Kurpias, Dominik Orłowski i Alan Szot.
O stronę wokalną spektaklu zadbała Magdalena Szemraj, która przygotowała solistów. Na scenie widzowie podziwiali: Natalię Pyszczek, Sarę Al Kantar, Krystynę Wójcik, Martę Mruk, Patrycję Rozmus, Szymona Banasia i Bartosza Stańczyka oraz grupę wokalną w składzie: Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Gruszka, Gabriela Kowaluk, Alicja Staniszewska, Znakomicie wykonane przez nich piosenki nadały spektaklowi szczególnego, musicalowego charakteru. Solistom akompaniowali: Mateusz Wożniak-pianino oraz Aleksandra Sienniak- skrzypce.
Jak przystało na musical, nie mogło oczywiście zabraknąć tańca, choreografię do spektaklu przygotował Roman Dulny. Grupy baletowe teatru ” Czerwony Młyn” wystąpiły w składzie: Zuzanna Gwoździk, Wiktoria Partyka, Daria Żerdecka, Nikola Krawczyk, Karolina Andzel, Karolina Wójcik, Wiktoria Siwonia, Julia Zdyb, Martyna Mendyk, Gabriela Ozga, Barbara Borzęcka, Klaudia Bełczowska, Marika Wit, Paulina Andzel, Amelia Zieja, Amelia Trytko, Julia Iskra, Julia Kapsa, Aleksandra Skuza,
Aleksandra Staniszewska. Młodziutkie tancerki zachwyciły widzów ciekawymi układami tanecznymi. Na scenie pojawiły się także pary taneczne: Jakub Szczykutowicz i Amelia Trytko, Marcel Maziarz i Paulina Andzel, Filip Piwowarczyk i Amelia Zieja oraz Męska Grupa Tancerzy: Konrad Zygadło, Kamil Skuza, Grzegorz Słowik i Olaf Wójcik. Barwna i błyszcząca scenografia przywodząca na myśl teatry rewiowe 20-lecia międzywojennego została przygotowana przez Beatę Piątek.
Jak poinformowała nas Edyta Gwoździk- reżyser spektaklu- na scenie wystąpiło 58 osób, a wśród nich soliści, aktorzy, tancerze i muzycy. Całą grupę tańcząca na scenie widzowie mogli podziwiać w finałowej piosence ” Halo Szpicbródka”.
-Wszyscy artyści są młodzi, utalentowani, kochają scenę i teatr muzyczny. Premiera spektaklu spotkała się z wielkim aplauzem publiczności, która nie kryła swego zachwytu. O sukcesie tego musicalu zapewne zdecydowała dynamiczna akcja, sensacyjny i miłosny temat, który został podjęty: wspaniała gra aktorska, cudownie brzmiące głosy wokalistów, zachwycający taniec, ciekawa scenografia oraz barwne stroje nawiązujące do klimatu artystycznego świata przedwojennej Warszawy- powiedziała Edyta Gwoździk.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *