Co się w tym Ostrowcu dzieje? Znów podawał się za policjanta, oszukał 83-latkę…

W dniu 12 marca 2018 r., ok. godz. 14, do 83?letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego dodzwonił się mężczyzna, podający się za funkcjonariusza Policji.
-Powiedział seniorce, że jej wnuczka spowodowała wypadek drogowy i   jest   zatrzymana   w   prokuraturze   ?mówi   kom.   Ewa   Libuda,   oficer prasowy   KPP   w   Ostrowcu   Świętokrzyskim.   Przestępca   wskazał,   że wnuczka   zostanie   wypuszczona   po   wpłaceniu   pieniędzy   w   kwocie 50.000   zł.   Niestety,   kobieta   dała   się   zwieść   i   ostatecznie   przekazała oszustom 7.000 zł.
Podobny telefon otrzymała również 75?letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie podczas rozmowy oszuści usiłowali wyłudzić od   seniorki   70.000   złotych.   Na   szczęście   tym   razem   nie   doszło   do przekazania żadnej gotówki.
Apelujemy   o   ostrożność   i   zdrowy   rozsądek   w   kontaktach   z nieznajomymi   osobami.   W   przypadku   odebrania   takiego   telefonu zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Pamiętajmy także, iż policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy. Zwracamy się  z apelem, również  do osób młodych –  informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy   ktoś   zadzwoni   do   nich   z   prośbą   o   pożyczenie   dużej   ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy,   że   mieszkają   samotnie   i   w   naszej   ocenie   mogą   paść   ofiarą oszustów.
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *