17 marca – dzień otwarty w skarbówce

Trwa coroczna akcja składania rozliczeń rocznych PIT.
Mirosław Sejdziński, naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że 17 marca 2018 r., w godz. 9 -13, jak co roku, organizowany jest ??Dzień otwarty w urzędzie??.
Będzie można złożyć: zeznanie podatkowe PIT36, PIT-36L, PIT- 37, PIT-38, PIT 39, PITOP, PIT-WZ, pobrać stosowne druki, a także dokonać aktualizacji, bądź zgłoszenia rachunku bankowego, na który urząd ma dokonać zwrotu nadpłaty podatku. Aktualizacja rachunku bankowego dotyczy tych osób, które taki rachunek zmieniły, bądź zmieniły bank, z usług którego korzystają lub posiadały rachunek bankowy zgłoszony do urzędu do zwrotu nadpłat, a w międzyczasie go zlikwidowały.
W tym dniu zapraszane są do odwiedzenia urzędu szczególnie te osoby, które chcą złożyć swoje zeznanie podatkowe drogą elektroniczną. Przypominamy , że w tym celu potrzebne będą informacje od pracodawcy o osiągniętym przychodzie, wielkości ulg i odliczeń, z których chcemy skorzystać w rozliczeniu, PESELE dzieci, jeśli korzystamy z ulgi na wychowanie dzieci, oraz przychód z ubiegłego roku, który posłuży nam do podpisania zeznania składanego elektronicznie.
Jednocześnie naczelnik M. Sejdziński zachęca do korzystania z Portalu Podatkowego na stronie www.finanse.mf.gov.pl. Można przez tę stronę złożyć stosowne zeznanie podatkowe, bez odwiedzin Urzędu Skarbowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *