Denków chce ciepła z sieci

Na spotkaniu Rady Osiedla Denków powrócił temat przyłączenia do sieci ciepłowniczej.
Jak podkreśliła przewodnicząca rady osiedla Barbara Buszkiewicz, już 200 rodzin w Denkowie chce mieć ciepło z sieci. Tymczasem to nadal za mała liczba. Przewodnicząca, w imieniu mieszkańców poprosiła obecnego na spotkaniu prezydenta Jarosława Górczyńskiego o pomoc w tej sprawie.
Z sali padła wypowiedź jednego z mieszkańców, o tym, że jak Miejska Energetyka Cieplna weszłaby z inwestycją w Denków, to coraz więcej osób decydowałoby się wpiąć do sieci.
-Wiem, że jak sąsiedzi będą chwalili sobie podłączenie do MEC, to inni też decydowaliby się do przyłączenia- usłyszeli zebrani. Może MEC zaryzykuje i rozpocznie inwestycje u nas.
-W Ostrowcu Świętokrzyskim mamy już 1600 domów, których właściciele zdecydowali się podpiąć do MEC- mówi prezydent. Gdy na jednej ulicy 100 domostw chce się wpiąć do MEC, to taka inwestycja będzie kosztować przykładowo 100 tysięcy złotych. Ale jak jest 200 rodzin chętnych w odległości 3 kilometrów, to koszt takiego przyłącza sięgnie 2 miliony złotych.
Prezydent podkreślił, że gmina zwiększyła dotację dla mieszkańców o 80 tysięcy złotych na likwidację pieców. Za chwilę może się także okazać, że nie będzie można palić miałem. Nie pozwolą na to przepisy. Coraz więcej osób zaczyna dbać o środowisko. Mieszkańcy baczniej przyglądają się zanieczyszczanemu powietrzu. Wszystko to będzie zachęcać do rezygnacji z palenia w tradycyjnych piecach węglem i czym popadnie.
Rada Denkowa oraz obecni na zebraniu mieszkańcy zobowiązali się do przekonania kolejnych osób do podpisania deklaracji wpięcia się do MEC. Mieszkańców Denkowa i pozostałych dzielnic miasta, rozważających wpięcia do ciepłowniczej sieci, prezydent zachęca do wizyt w siedzibie MEC. Pomoc w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości w sprawie przyłączenia się do sieci zapowiedział obecny na spotkaniu w Denkowie, prezes MEC Dariusz Wojtas.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *