Najnowsza powieść ostrowczanki. „Joanna” Agnieszki Opolskiej

W dniu 8 marca miała miejsce premiera najnowszej książki ostrowczanki, Agnieszki Opolskiej.
„Joanna”, bo taki nosi tytuł, to współczesna trzydziestolatka, matka dwójki dzieci. Jest rozczarowana zastojem w swoim życiu. W jej partnerskim związku brakuje zrozumienia, niewiele też czerpie satysfakcji z seksu. Gdy poznaje Anetę, bibliotekarkę uzależnioną od seks czatów, pod jej wpływem nawiązuje internetowy kontakt z tajemniczym „Writerem”. Czy mimo kłopotów i rozterek życie bohaterki znów zacznie się układać?
-„…Widzę, jak wszystko się rozpieprza, jak ludzie się rozstają z byle powodu, przysięgają sobie „na dobre i na złe”, a potem jakiekolwiek „złe” niszczy wszystko…” – pisze Agnieszka Opolska.
„Joanna”, to wielowątkowa powieść o dzisiejszych kobietach i problemach, z jakimi się zmagają. Opowiada o macierzyństwie, jego trudach i urokach, o wyborze między rodziną, a pasją i samorozwojem. O pragnieniu miłości i akceptacji, wreszcie o seksualności i bogatym życiu wewnętrznym, które często tłumione jest przez społeczne wzorce i nakazy. To dramat obyczajowy z elementami romansu, sensacji i komedii pomyłek.
Powieść „Joanna”, która jest trzecią w dorobku ostrowczanki, ukazała się nakładem wydawnictwo Axis Mundi.
-W 2018 jestem pokorniejsza, pełna nadziei i mam wielkie plany. Największym wyzwaniem będzie chęć zaistnienia na rynku anglojęzycznym – pisze o sobie Agnieszka Opolska. -Postanowiłam przetłumaczyć jedną ze swoich powieści i wydać ją w Wielkiej
Brytanii. To może być przełom. Poza tym, chcę spełnić jedno ze swoich marzeń – wydać ilustrowaną książkę dla dzieci. Malutka to książka z przesłaniem, opowiadająca o dziewczynce, którą więzi dom. Przychodzą jej z pomocą mysz, czyżyk i chłopiec. Malutka będzie dziwną historią o pokonywaniu ciemności. Ilustracje, oczywiście, zamierzam zrobić sama. Chciałabym także polecieć do Meksyku.
Agnieszka Opolska jest socjolożką, malarką i pisarką. Po studiach zamieszkała na północy Francji. Pracowała tam z bezdomnymi. Obecnie wraz z rodziną przeby wa w Anglii. Przypomnijmy tylko, że jej pierwsza powieść „Anna May” została uznana za Literacki Debiut 2015 r. Także druga jej książka pt. „Róża” została życzliwie przyjęta zarówno przez krytykę, jak i samych czytelników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *