Damian Falecki najlepszym pięściarzem Grand Prix Małopolski. Albert Orzeł walczy na Litwie

W minioną sobotę pięściarze KSZO w licznej obsadzie startowali w Czchowie w Międzynarodowym Grand Prix Małopolski.
Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, ale ? niestety – co do sędziowania można było mieć kilka uwag.
Pierwsze miejsce w kategorii 44,5 kg wywalczył Wiktor Stojek, który pokonał O.Czaję z Górnika Wieliczka i został wybrany najlepszym młodzikiem Grand Prix. Cieszymy się, że rośnie nam nowe pokolenie młodych i zdolnych pięściarzy.

DSC_5812
W kategorii wiekowej kadetek Natalia Wrzesień w wadze do 60 kg już w I rundzie przez RSC pokonała O.Hasiak z Magic Boxing Brzesko. Natalia przygotowuje się obecnie do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasza zawodniczka z walki na walkę prezentuje coraz lepszą formę. Jest bardzo pracowita i sumienna na treningach i w walkach daje z siebie wszystko. Te cechy na pewno pomogą młodej zawodniczce KSZO osiągnąć kiedyś sukces sportowy.
W tej samej grupie wiekowej Kacper Delegiewicz w wadze do +80 kg również przed czasem rozstrzygnął swoją walkę z E. Misierowski z Górnika Wieliczka. Nie dał najmniejszych szans swojemu rywalowi. Zaprezentował twardy boks, wywierał dużą presję na swoim przeciwniku, wyprowadzał ciosy zza podwójnej gardy i taki sposób prowadzenia walki przyniósł dobry rezultat.
Wśród seniorów w wadze do 69 kg Damian Falecki jednogłośnie na punkty pokonał K.Białasa z Akademii Boksu Roberta Gortata. Damian obecnie jest w fazie przygotowań do mistrzostw Polski seniorów, które odbędą się w Koninie i sukcesywnie realizuje program treningowy. W Czchowie nasi seniorzy rozpoczęli okres sparingowo -startowy przed mistrzostwami. Damian w swojej walce z zawodnikiem Roberta Gortata, nota bene byłego zawodnika KSZO, pokazał się z dobrej strony. Z walki na walkę wraca do dawnej, dobrej formy. Został uznany za najlepszego pięściarza turnieju.
Pozostali nasi pięściarze na ringu w Czchowie przegrali swoje walki. W gronie kadetów Jakub Stojek (50 kg) uległ K.Bzdylowi z Górnika Wieliczka, a w gronie juniorów Dominik Granat (48 kg) G.Blezieniowi z Morsów Dębica. Z kolei Michał Kot (69 kg) przegrał z D.Brylem z Global Boxing Tarnów. Skrzywdzony został inny nasz junior Dawid Zomkowski (69 kg), który nie tylko w opinii GO nie przegrał pojedynku z K.Barwińskim z Akademii Boksu Roberta Gortata. Cóż, zarówno sam zawodnik, jak i nasi szkoleniowcy muszą się z tym dziwnym werdyktem szybko pogodzić i trenować dalej. Te pojedynki, używając pięściarskiego żargonu, były ,,bardzo ciasne? i równie dobrze werdykty mogły być odwrotne, z korzyścią dla ostrowczan.
W grupie seniorów Kamil Surowiec (60 kg) uległ D.Przybyle z Jawora Team Jaworzno. Damian Kaczorowski (81 kg) przegrał z K.Nikodemem z Wisły Kraków, a Andrzej Kołton (+81 kg) z B.Guzikiem z Krakowskiego Klub Bokserskiego. Andrzej, można rzec, swój pojedynek przegrał na własne życzenie. Podczas walki otrzymał dwa ostrzeżenia. Najwyraźniej nie przystąpił do pojedynku dostatecznie skoncentrowany i nie w pełni wykonywał założenia taktyczne.
W Czchowie rywali nie mieli tacy nasi pięściarze, jak Daniel Surowiec (49 kg), Jan Lipiec (64 kg), Paweł Łucki (64 kg), Wiktor Stojek (44 kg). Okazję do walk będę mieli już w najbliższy weekend podczas akcji szkoleniowej „Pięściarska Sobota?.
Nasz pięściarz Albert Orzeł po wywalczeniu tytułu mistrza Polski juniorów w wadze do 60 kg został powołany do reprezentacji Polski. Przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry Polski w Białymstoku. We wtorek z kadrą uda się do Wilna na Międzynarodowy Turniej Bokserski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *