Biegacze otwierają serca dla Olesia

Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy ?OstroBiec? zaprasza w niedzielę, 15 kwietnia, do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin na Bieg Charytatywny dla Olesia.
Jak pamiętamy, na początku marca w sali Kina Etiuda odbył się koncert charytatywny połączony z licytacją, podczas których ostrowczanie po raz pierwszy odpowiedzieli na apel 5-letniego Olesia ze Lwowa. Chłopiec urodził się z rzadką chorobą mózgu moyamoya. Pomóc może mu operacja w jednej ze szwajcarskich klinik. Jej koszt to prawie pół miliona złotych. Do pomocy w zbieraniu tej kwoty włączyli się ostrowieccy biegacze zrzeszeni w stowarzyszeniu OstroBiec. Mimo krótkiego stażu (stowarzyszenie zostało założone cztery miesiące temu, a oficjalnie działa od trzech miesięcy) mają już pewne doświadczenie zarówno w organizacji imprez biegowych, jak i pomaganiu potrzebującym?
– Bieg dla Olesia jest drugą imprezą przygotowywaną przez ?OstroBiec?, tym razem zupełnie samodzielnie. Zadebiutowaliśmy w styczniu I  Biegiem ?Policz się z cukrzycą?, który współtworzyliśmy z ostrowieckim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo nabytego doświadczenia wiele spraw jest całkowicie nowych i niespodziewanych, ale dzięki zaangażowaniu wszystkich członków stowarzyszenia rozwiązujemy każdy problem. Mam nadzieję, że 14 kwietnia mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego tłumnie odwiedzą Gutwin i otworzą serca dla Olesia ? mówi prezes ?OstroBiec? Anna Bober.
Bieg Charytatywny dla Olesia odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia. W programie imprezy będą dwa punkty. O godzinie 11.30 zaplanowano start do Biegu Wspólnego na dystansie ok. 1 kilometra. W biegu tym mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na wiek. Opłata startowa za udział w nim wynosi 5 zł (minimum, bo można więcej). Bieg Główny, na dystansie ok. 5 km, rozpocznie się punktualnie o godzinie 12. Tu wyznaczono limit miejsc (100 osób) oraz limit wieku (minimum 16 lat). Wyższa jest też opłata startowa, która wynosi 30 zł (pułap minimalny). Uczestnicy Biegu Głównego będą mogli liczyć na mecie na okolicznościowy medal.
Zapisy do Biegu Wspólnego będą prowadzone w dniu imprezy w biurze zawodów, natomiast do Biegu Głównego można zapisać się już teraz, wypełniając formularz na stronie www.ostrobiec.pl/zapisy
Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski Adam Podsiadło, a Bieg Charytatywny dla Olesia wesprą ponadto Centrum Sport, Aviva, Drukarnia Miasto Kolorów, Sport Medical Rehabilitacja, City Taxi oraz Piekarnia i Cukiernia Skalski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *