?Niejawni? – horror z Ostrowca Agaty Domagały

?18 grudnia 2012 r. wydawał się być dniem takim, jak każdy inny. W Ostrowcu Świętokrzyskim nic nie odbiegało od normy ? po godzinie piętnastej zaszło słońce, a ludzie schowali się do domów.?
659836-352x500-Tak zaczyna się książka młodej ostrowieckiej pisarki, Agaty Domagały. Autorka sugeruje, że w naszym mieście niewiele się dzieje, ale chciałaby to zmienić. Z taką myślą postanowiła napisać książkę, której akcja rozgrywa się właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim. -?Niejawni?, taki tytuł nosi moja książka. To horror, w którym fikcja przeplata się z faktami. Chciałam, aby ta powieść zaskoczyła i zaintrygowała nie tylko mieszkańców miasta, ale również cały kraj. Mam nadzieję, że dzięki książce Ostrowiec ponownie stanie się jednym z ciekawszych punktów na mapie naszego kraju.
W ?Niejawnych? główną rolę odgrywa mrożąca krew w żyłach tajemnica, która skrywa się w cieniach Ostrowca Świętokrzyskiego. W pobocznych wątkach poznajemy bliżej bohaterów książki ? autorka stawia ich w rozmaitych skrajnych sytuacjach, dzięki czemu czytelnikowi łatwiej jest się postawić na ich miejscu. W książce kryje się też wiele ciekawostek medycznych, zoologicznych, historycznych, a także survivalowych. Autorka zgrabnie wplata swoją wiedzę w treść, co czyni ją ciekawszą i bardziej wartościową.
-?Niejawnych? można na ten moment przeczytać na blogu, dostęp jest całkowicie darmowy ?mówi Agata Domagała. Agata prowadzi również stronę na Facebook?u, na której zamieszcza zdjęcia miejsc, w których rozgrywa się akcja książki, wraz z cytatami. ?Niejawni? nie doczekali się jeszcze wersji papierowej, ale autorka jest dobrej myśli. Przyznaje, że wydanie książki fabularnej w Polsce nie jest proste, ale się nie poddaje, a za przykład podaje innych popularnych autorów, takich, jak Stephen King, Dimitrij Głuchowski, czy J. K. Rowling, którzy bardzo długo czekali na swój papierowy debiut, a teraz są jednymi z najbogatszych i najpopularniejszych pisarzy na całym świecie.
Adresy stron:
https://www.facebook.com/NIEJAWNI/
https://niejawni.blogspot.com

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *