Wiktor Zych i Piotr Niewiadomski w finale II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej

Po raz kolejny uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół Nr 3 znaleźli się w finale II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  

Zeszłoroczny finalista OOSL Wiktor Zych oraz tegoroczny finalista Olimpiady Logistycznej organizowanej przez WSL w Poznaniu Piotr Niewiadomski  zmierzyli się w zawodach centralnych  z 59. uczniami z całej Polski kształcącymi się na kierunku technik spedytor oraz technik logistyk plasując się na wysokich pozycjach, a mianowicie: Wiktor Zych – miejsce 13, Piotr Niewiadomski ? miejsce 14 zyskując tytuł finalisty II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, indeks na wszystkie kierunki Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrody od sponsorów za udział w finale.

Opiekunem uczniów oraz opiekunem szkolnym OOSL jest Katarzyna Pastuszka ? nauczyciel logistycznych przedmiotów zawodowych w ZS nr 3 w Ostrowcu Św. Opiekunami merytorycznymi uczniów są także Ewa Kaleta oraz Mariola Jabłońska.

30629224_2126395394045695_7184925668491132928_n

Komitet Organizacyjny OOSL zadbał o wszystkich uczestników olimpiady zapewniając im w przeddzień zawodów centralnych wizytę studyjną w Porcie Gdynia S.A. oraz wizytę w Muzeum Emigracji w Gdyni. Opiekunowie uczniów wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez panią dr Agnieszkę Szmelter ? pracownika naukowego UG, dotyczącym wykorzystania programów informatycznych i zasobów Internetu na zajęciach zawodoznawczych z zakresu transportu. Sponsorzy zapewnili uczestnikom nocleg w trzygwiazdkowym ?Hotelu Molo? w centrum Sopotu.

Uczniowie ZS Nr 3 po raz kolejny udowodnili, że ich wiedza z zakresu transportu, spedycji i logistyki jest na najwyższym poziomie, co potwierdzają także marcowe wyniki  egzaminów zawodowych na kierunku technik logistyk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie THM znów znajdą się w gronie finalistów OOSL w Sopocie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *