Ruszył Program Klub!

W roku 2018 na realizację Programu Klub Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 40 mln zł, która pozwoli na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce.
Kluby mogą już składać wnioski o dofinansowanie.  Program Klub to innowacyjny model bezpośredniego wsparcia małych i średnich klubów sportowych. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

progr
? Aktywizacja dzieci i młodzieży to fundament naszych działań. Dlatego sukcesywnie zwiększamy nakłady w tym obszarze. W stosunku do 2015 roku zwiększyliśmy środki przeznaczane na sport powszechny o 93%. Dzięki temu możemy realizować szereg programów ukierunkowanych na sport najmłodszych – podkreśla minister Witold Bańka, inicjator projektu. ? Po dwóch edycjach Programu Klub jestem pewien, że jest niezwykle potrzebny. Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Kluby bez wątpienia czekały na taki projekt i bezpośredni model wsparcia finansowego. Środki można przeznaczyć na sprzęt sportowy, dofinansowanie pracy trenerów lub obozu. Szacujemy, że z Programu Klub skorzysta w tym roku około 180 000 dzieci w
klubach z całej Polski. Pierwsza edycja Programu Klub ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. Szkoleniem objętych zostało ponad 130 tys. dzieci i młodzieży. W 2017 roku kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. Wsparcie trafiło do blisko 170 tys. dzieci i młodzieży.
-Program z jednej strony służy szeroko pojętej aktywizacji dzieci i młodzieży, tworząc tym samym podwaliny zdrowego i sprawnego społeczeństwa, z drugiej natomiast ? stanowi kuźnię talentów, przyszłych gwiazd polskiego sportu. Warto tych talentów szukać i wychwytywać zdolną młodzież na jak najwcześniejszym etapie ? podsumowuje minister Bańka.
Wnioski do tegorocznej edycji Programu Klub można składać do 8 maja. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do 29 czerwca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *