?Emigranci? w Malwie

Już dwie edycje I Festiwalu Sztuki Teatralnej ?Trzy Twarze Teatru?, organizowanego przez Osiedlowy Dom Społeczny ?Malwa?, przy współudziale ?TeatRoom? Roberta Maja za nami.
12 kwietnia licznie zabrana publiczność miała przyjemność podziwiać znakomity występ aktorki Teatru Polskiego w Warszawie ? Izabelli Bukowskiej ? Chądzyńskiej w roli Marleny Dietrich. Ostatnią, majową edycję organizatorzy zaplanowali na niedzielne popołudnie (godz. 17- ta) w dniu 13 maja. Na scenie sali teatralnej, na os. Stawki 45, Teatr Studio K zaprezentuje klasykę polskiego dramatu ? ?Emigrantów? Sławomira Mrożka.
?Emigranci? to jeden z najwybitniejszych utworów nowożytnej dramaturgii światowej. Sztuka napisana przez Sławomira Mrożka w 1974 roku nadal jest aktualna. Spotykamy tu niemal wszystkie aspekty pojęcia ?emigracja?: geografi czna i wewnętrzna.
Każde nasze ?nie?, wypowiedziane rzeczywistości niegodnej, wywoła zjawisko emigracji chwilowej lub długotrwałej. AA i XX to początek i koniec alfabetu. Dobro i zło. Mądrość i głupota. Mieć i być. Czarne i białe. Ale Mrożek nie wpisuje tego podziału w opozycję jednego bohatera do drugiego – pojęcia dotyczą obydwu postaci. To w nas mieści się i dobro i zło, delikatność i chamstwo, uzależnienie od wszystkiego i wolność. Od nas samych zależy jacy będziemy ? opisuje dramat Mrożka Jerzy Król, reżyser przedstawienia.
W rolach tytułowych emigrantów zobaczymy Saniwoja Króla i Bartosza Dermonta. Saniwoj Król ? aktor, lektor, kaskader, choreograf walk, fotograf, ? człowiek orkiestra, choć sam nie lubi kiedy tak się o nim mówi? Występował na wielu scenach w Polsce, w rolach zarówno klasycznych, takich jak Kordian czy Mercucio, jak i bardziej współczesnych, między innymi wcielając się w rolę księdza osadzonego wraz z Kardynałem Wyszyńskim, innym razem w rozpuszczonego, zagubionego aktora rewiowego w spektaklu Showbizz. Mogli go Państwo zobaczyć na ?małym ekranie? w roli śmiertelnie poważnego inspektora Kacpra z ?Pierwszej miłości?, jak i w wielu innych rolach naszych polskich seriali. W ?Emigrantach? Saniwoj Król kreuje postać AA, z pozoru cynicznego inteligenta, który? zobaczą Państwo sami.
Bilety zbiorowe jak i indywidualne do nabycia w ODS ?Malwa?, na os. Stawki 45 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *