Grzegorz Waliszczak – absolwent ?Staszica? stypendystą Ministra Edukacji po raz? czwarty!

Podczas zorganizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Centrum Doskonalenia Nauczycieli, gali wręczenia dyplomów i medali laureatom konkursów przedmiotowych, uhonorowano także stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2016/17.

waliszczakW tym zaszczytnym gronie znalazł się również absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim ? Grzegorz Waliszczak.

W imieniu wyróżnionego z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika, pamiątkowy dyplom z życzeniami dalszych sukcesów odebrał dyrektor szkoły Dariusz Kaszuba.

Grzegorz jest jednym z 7 uczniów z województwa świętokrzyskiego, a zarazem jedynym z powiatu ostrowieckiego, który został  wyróżniony  przez minister Annę Zalewską. Jest to wyjątkowy sukces absolwenta i nauczycieli, którzy  przygotowali go do udziału w wielu olimpiadach przedmiotowych.  W sumie stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 386 uczniów z całej Polski

Jako laureat etapu centralnego XLVII Olimpiady Biologicznej (zdobywca srebrnego medalu) oraz laureat etapu centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologiczne z 3 lokatą, mógł wybrać studia  na każdej z uczelni medycznych w kraju. Obecnie jest studentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje sukcesy z dziedziny biologii i ekologii zawdzięcza p. mgr Jolancie Wojtas. W roku szkolnym 2016/17 został również finalistą etapu centralnego: XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz programu naukowego Adamed SmartUp.

-Uhonorowani przez minister Annę Zalewską to  najlepsi z najlepszych, a stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, jakie może wymarzyć sobie uczeń –  podkreśla dyrektor liceum, Dariusz Kaszuba.

CCF20180424_00000

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *