Na ulicy Kopernika wyrosły nowe bloki

Bez zakłóceń przebiegają prace przy budowie dwóch bloków, wznoszonych w systemie deweloperskim przy ulicy Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Nie ma też problemów ze znajdowaniem nabywców do powstających tu mieszkań. Na tę chwilę wolnych zostało nieco ponad 40 proc. oferowanych lokali.
Za przedsięwzięcie odpowiada Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. -Uważam, że dobrą decyzją było to, aby w miejsce niszczejącego zakładu zdecydować się na budowę nowoczesnych bloków – uważa prezydent Jarosław Górczyński. Po pierwsze – otwieramy się, jako Ostrowiec Świętokrzyski na nowych mieszkańców, bowiem lokale nabywają tutaj osoby z okolic Ożarowa, czy Sandomierza. Po drugie – cieszę się z tego, że sprawdziła się lokalizacja, bowiem sąsiedztwo parku, bliskość szkół, przychodni, czy centrów handlowych przyciąga kolejnych chętnych do zakupu tu mieszkań.
Zdaniem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, właściwy czas ogłoszenia przetargu przełożył się na to, iż udało się zaproponować mieszkania w dobrej cenie, która z metra kwadratowego waha się w granicach od 3.520 na parterze do 3.600 zł na wyższych kondygnacjach. -Ta część miasta się zmieni, bo już niebawem nowoczesne dwa bloki wyprą z naszej pamięci zniszczone obiekty poprodukcyjne, które tutaj się znajdowały i latami nie było pomysłu, jak rozwiązać problem z ich zagospodarowaniem – przypomina prezydent.
Także niebawem dzięki dobrej współpracy gminy ze spółdzielniami mieszkaniowymi, dzięki programowi rewitalizacji, zmienią się nasze osiedla. Takim dobrym przykładem będzie sąsiadujący tej budowie park, który zyska atrakcyjny wygląd.
Wszyscy, którzy nie widzieli placu budowy w okresie zimow y m, teraz będą zaskoczeni zaawansowaniem prac, gdyż stoją już gotowe cztery kondygnacje budynków.
-Budowa zakończy się zgodnie z harmonogramem, zaś z końcem roku mieszkania przekażemy ich nabywcom w formie aktu notarialnego ? zapewnia prezes OTBS, Piotr Dasios. Wraz z wiosną obserwujemy też kolejną falę zainteresowania naszą ofertą powstających tu mieszkań. Rośnie liczba umów rezerwacyjnych, za którymi idą umowy sprzedaży. Jak przyznaje P. Dasios, podobnie jak w przypadku poprzedniej mieszkaniowej inwestycji OTBS na ulicy Pogodnej, tak i tu wraz ze zbliżającym się końcem prac ilość pytań od osób chcących nabyć mieszkania zdecydowanie rośnie.
-Nie ma dnia, aby do naszej siedziby nie dzwoniły telefony, czy nie przychodziły maile z zapytaniami o możliwość i zasady nabycia tego, czy innego mieszkania. Wszystkich, którzy są zainteresowani ofertą naszych mieszkań przy ul. Kopernika, zachęcam do odwiedzenia spółki, a także strony internetowej http://otbs.ostrowiec.pl/kopernika/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *