„Aktywni Seniorzy” przenoszą się na Gutwin

Zakończył się trzeci etap zajęć w ramach akcji ?Aktywny Senior 2018?, której inicjatorem był prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. Gimnastyka przy muzyce, prowadzona przez panią Monikę Kowalską spotkała się z fantastycznym odzewem ostrowieckich seniorów. Zajęcia przyciągały liczną rzeszę aktywnych osób i bardzo się podobały. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, kolejne zajęcia odbywać się będą już w plenerze.
W maju i czerwcu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na zajęcia do pięknie położonego Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Każdorazowo będą się one składały się z dwóch części i będą odbywać się w podgrupach. W pierwszej jedna z grup weźmie udział we wspólnym marszu Nordic Walking, a druga w spotkaniu pod hasłem ?Zdrowy i Bezpieczny Senior?, które poprowadzą pracownicy Straży Miejskiej oraz instruktorka Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO. Po godzinie grupy zamienią się.
Spotkanie ze Strażą Miejską będą miały charakter prewencyjny, a seniorzy będą mogli podczas nich dowiedzieć się o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w miejscu publicznym i w miejscu zamieszkania, a także dowiedzieć się jak ich uniknąć. Instruktor taekwondo pokaże (od strony praktycznej) różne techniki samoobrony. Spotkania te będą miały za zadanie kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń na jakie narażony jest senior.
W czerwcu zmieni się tematyka spotkań ?Zdrowy i Bezpieczny Senior?.  Ratownik Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy przeprowadzi instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, a także pokaże jak zachować się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Zajęcia uzupełnią towarzyskie gry zespołowe.
Organizatorzy zajęć ?Aktywny Senior 2018? proszą o zabranie ze sobą kijków Nordic Walking i odpowiednie do aktywności oraz warunków pogodowych ubranie.
Zajęcia ?Aktywny Senior 2018? w maju i czerwcu będą odbywać się w każdą środę w godzinach 16-18, zawsze w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin (zbiórka na piaszczystej plaży, pod parasolami).
Dzięki uprzejmości Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, linia nr 8 będzie odjeżdżała w każdą środę z zajezdni obok Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin tuż po zakończeniu zajęć, tj. o godzinie 18.15 i będzie miała wydłużoną trasę.

Aktywny_Senior_8_na_Gutwin

Aktywny_Senior_plakat_zdrowo_i_bezpiecznie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *