Jakub Ziółkowski walczył w Bytomiu

Judoka UMKS ,,Ostrowia? Jakub Ziółkowski wziął udział w I Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu. Tydzień wcześniej rozegrany został Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Szczyrku, gdzie wejście na podium zawodników gwarantowało bezpośredni udział w tej prestiżowej imprezie bez eliminacji. Niestety, nasi zawodnicy Jakub i Julia Bajak odpadli z turnieju w walkach repasażowych.

31171507_2194106637492077_3806483386772488192_n
Kuba pokazał w Bytomiu ogromną wolę walki i determinację na bytomskiej tatami. Praktycznie bezbłędnie jak burza doszedł do półfinału. Wygrał 3 walki przed regulaminowym czasem nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans. Mając w zasięgu finał popełnił jednak błąd, który wykorzystał bardzo mocny i doświadczony przeciwnik. Ostatecznie Jakub wywalczył III miejsce co daje duże nadzieje na wejście do finałów OOM, które w tym roku odbędą  się w Pile na początku czerwca.
-Bardzo cieszę się z postawy Jakuba, widać, że jest w dobrej dyspozycji i nabrał dużej pewności siebie. Walki jego są bardzo skuteczne, zakończone przed czasem z bardzo mocnymi przeciwnikami z Czarnych Bytom czy Polonii Rybnik.  Zawsze podkreślam, że region IV to bardzo mocny region- tam nie wygrywa się przypadkiem. Jadąc do Bytomia na turniej trzeba dać z siebie wszystko. Liczymy, że Jakub powtórzy, a może nawet poprawi wynik na II eliminacjach i wywalczy sobie udział w OOM. ? komentuje trener, Teresa Dybiec. ?Niestety, Julia Bajak z powodu kontuzji nie mogła wziąć udziału w turnieju. Za pośrednictwem redakcji dziękujemy Gminie Ostrowiec Świętokrzyski za wsparcie finansowe, bez którego wyjazdy na zawody zawodników UMKS ,,Ostrowia? nie byłyby możliwe.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *