Pomarańczowo – czarny weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rywalizują pływacy, szczypiorniści i futboliści

Podczas minionych świąt Ostrowiec Świętokrzyski przywdział biało-czerwone barwy, ale w sobotę miasto utonie w pomarańczowo – czarnych barwach…Wszystko za sprawą sportowców KSZO…

Rywalizację sportową w weekend rozpoczną pływacy KSZO. W sobotę, 5 maja o godz. 10.00, na Pływalni Rawszczyzna rozpocznie się bowiem III seria Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej. Po II rundach KSZO ma już na koncie 61 012 pkt. i dystansuje kolejne kluby: Barakudę Starachowice ? 37 271., Salos Cortile Kielce ? 33 765 pkt., Koronę Swim Kielce ? 11 212 pkt., Unię Busko Zdrój ? 7 882 pkt. Takie kluby, jak Foka Sandomierz, Centrum Staszów, Orka Kielce, Wodnik Końskie, Delfin Połaniec mają na koncie zaledwie około 10% dorobku punktowego KSZO.

W sobotę, o godz. 15, zajmujący 9 miejsce w I – ligowej tabeli piłkarze ręczni KSZO Odlewni podejmują jedenastą drużynę, ASPR Zawadzkie. Wszyscy liczymy na kolejne punkty, potwierdzające niezłą dyspozycję podopiecznych trenerów Mariusza Jurasika i Tomasza Radowieckiego w rundzie rewanżowej.

Także w sobotę, jak sama nazwa naszego klubu wskazuje – a jakże – o godz. 19.29, w rozgrywkach IV grupy III ligi piłkarskiej KP KSZO 1929 podejmuje trzecią w tabeli Wólczankę Wólka Pełkińska. Nasi rywale przez moment byli nieoczekiwanymi liderami tabeli. Piłkarze Wólczanki są groźni. Dotychczas na wyjazdach odnieśli 6 zwycięstw i zanotowali 5 remisów. Tylko dwukrotnie przegrywali, ale nikt nie wyobraża sobie, by nasi goście, w szeregach których występuje dwóch byłych piłkarzy KSZO – Mateusz Podstolak i Mateusz Mianowany, mogli przy Świętokrzyskiej zainkasować komplet punktów.

Weekendową rywalizację zakończą w niedzielę rano biegacze, którzy zainaugurują VI MOSiR Gutwin Run.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *