Tajemnicza śmierć 58-latka umorzona

Prokuratura ostrowiecka umorzyła śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 58-latka.
Zwłoki zostały znalezione w lesie w rejonie ul. Kasztanowej   w   Ostrowcu   Świętokrzyskim.   Na   chwilę   obecną wykluczono zabójstwo.
-Na początkowym etapie śledztwa zebrane dowody wskazywały, że mamy do czynienia z zabójstwem ? o taki też czyn wszczęto śledztwo ? lecz już od samego początku prokurator nie wykluczał innych wersji przebiegu zdarzenia ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.
W toku śledztwa zebrano obszerny  materiał   dowodowy  w   postaci   przede   wszystkim   zeznań świadków, zapisów z monitoringu, wyników oględzin i przeszukań, czy wreszcie kluczowych dla sprawy opinii biegłych, a mianowicie z zakresu medycyny sądowej oraz z zakresu badań broni i balistyki, który pozwolił na   ustalenie   przebiegu   zdarzenia.   Na   potrzeby   postępowania przeanalizowano   także   szczegółowo   sytuację   rodzinną,   osobistą   i majątkową pokrzywdzonego, a w tym sprawdzono, czy ktokolwiek mógłby mieć motyw, aby dopuścić się jego zabójstwa.
W oparciu o kompleksowo zebrany materiał dowodowy ustalono, że w   dniu   28   października   2017   r.   pokrzywdzony   udał   się   swoim samochodem   do   lasu   w   miejscowości   Miłkowska   Karczma   koło Ostrowca Świętokrzyskim, gdzie, przy użyciu posiadanej przez siebie nielegalnie broni palnej, postrzelił się w klatkę piersiową. W wyniku postrzału   doznał   urazów   wewnętrznych   połączonych   z   masywnym krwotokiem wewnętrznym, które doprowadziły w konsekwencji do jego zgonu. Na jego ciele nie ujawniono innych obrażeń mogących mieć związek   ze   zdarzeniem.   W   chwili   zdarzenia   pokrzywdzony  był nietrzeźwy.
Wyniki   sekcji   zwłok,   badania   ujawnionej   łuski   i   śladów powystrzałowych wskazują, iż strzał został oddany z bliskiej odległości, z tzw. przyłożenia, przez samego pokrzywdzonego. Po oddaniu tego strzału pokrzywdzony przemieścił się jeszcze do miejsca, gdzie następnie ujawniono jego zwłoki. Przy nim znajdował się pistolet, z którego się postrzelił. Broń tą, leżącą przy pokrzywdzonym, znalazł mężczyzna, który jako drugi pojawił się na miejscu ujawnienia zwłok i zabrał ją ze sobą ? w tym zakresie, tj. co do nielegalnego posiadania przez tego mężczyznę broni palnej wyłączono materiały do odrębnego rozpoznania. Nie   odnaleziono   dotychczas   tej   broni   i   to   pomimo   podjęcia zmierzających do tego czynności, ale na podstawie zeznań  świadków oraz   opinii   z   zakresu   balistyki   i   badań   broni   ustalono   z   dużym prawdopodobieństwem, jaki był to model pistoletu.
W toku sprawy nie ujawniono okoliczności, które wskazywałyby na to, iż ktokolwiek dokonał zabójstwa pokrzywdzonego. Z uwagi na powyższe prokurator w dniu 30 kwietnia 2018 r. wydał postanowienie o umorzeniu   śledztwa   w   sprawie   zabójstwa   pokrzywdzonego   wobec ustalenia, iż czynu tego nie popełniono. Postanowienie to nie jest prawomocne.

Przeczytaj, co o tym wydarzeniu pisaliśmy wcześniej

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *