Medale judoków Ostrowii w Tuchowie

Judocy UMKS Ostrowia startowali w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików w Tuchowie.
To był udany start, gdyż nasza 8-osobowa ekipa wywalczyła 6 medali!
Na największe wyróżnienie zasługują nasi najmłodsi zawodnicy: Karolina Kawa (2007 r.) i Wiktor Wołoszyn (2007 r.), którzy rywalizowali w starszej kategorii wiekowej z zawodnikami z roczników: 2005-2006. Wiktor (kat. 30 kg) spisał się rewelacyjnie i doszedł do finału, ostatecznie zajmując wysokie, 2 miejsce. Karolina również bardzo dobrze się spisała zdobywając brązowy medal (kat. +55kg). Pozostali brązowi medaliści, to Julia Grudzień (kat. 48 kg), Anna Witkowska (kat. +55 kg) i Krystian Ziółkowski (kat. 39 kg).
W kategorii młodzików Jakub Wyderski odnotował najlepszy wynik ? 3 miejsce w kat. do 60 kg. Kuba stoczył aż 5 pojedynków i odnotował tylko jedną porażkę. Mateusz Witkowski (kat. 66 kg) stanął tuż przy podium po bardzo wyrównanej walce o  brąz, niestety w dogrywce przeciwnik okazał się lepszy. Mateusz Wołoszyn (kat. 46 kg) zajął 4 miejsce w kat. wagowej do 46 kg.
-Przed nami weekend pełen emocji. Jakub Ziółkowski będzie walczył w Bytomiu w II Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ? mówi trenerka Ostrowii, Teresa Dybiec. -Nasi młodzicy będą w kolejnym dniu rywalizowali na również na bytomskiej tatami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *