Czarne chmury nad ostrowiecką siatkówką. Zagramy, czy nie zagramy w Lidze Siatkówki Kobiet?

Do połowy lub końca maja będzie wiadomo, czy siatkarki KSZO zagrają w elicie, czyli w Lidze Siatkówki, czy odsprzedają licencję któremuś z zainteresowanych klubów i rozpoczną rywalizację w I lidze…
Nie jest żadną tajemnicą, że siatkarski KSZO od kilku lat przeżywa problemy finansowe. Miniony sezon, to wielki sukces prezesa Mariusza Rokity, który w sumie dość pewnie utrzymał zespół w siatkarskiej elicie, bez konieczności rozgrywania jakichś dodatkowych, barażowych spotkań. Niestety, w ślad za sukcesami sportowymi siatkarek i sztabu KSZO nie podążają sponsorzy. Owszem, klub wspiera miasto Ostrowiec, czy Celsa Huta Ostrowiec i wielu drobniejszych sponsorów, ale pozyskanymi tą drogą środkami trudno dopiąć budżet KSZO S.A. Próby pozyskania sponsorów podjęto także poza Ostrowcem, ale okazały się nieskuteczne. Przypomnijmy, że od nowego roku przestała obowiązywać umowa z gliwicką firmą Fuchs, a konto klubu nie wzbogaciło się tak, jak w ubiegłych latach kwotą 200 tys. zł wyasygnowaną przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej. Na dodatek, finansowania siatkówki zaprzestało w 2018 roku Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskiego, co jest m.in. powodem petycji, jaką złożą do władz powiatu ostrowieccy kibice.
Groźne dla naszego klubu jest także stanowisko komisji licencyjnej PLPS, które nie będzie pobłażało klubom długów. Kluby, które mają problemy z regulowaniem zobowiązań należnych (ZUS, Urząd Skarbowy) lub zalegają siatkarkom z wypłatą pensji mają nie otrzymać licencji. Jak się dowiedzieliśmy, zagrożonych takim dictum jest aż 6 klubów Ligi Siatkówki Kobiet. Jako pierwsza zareagowała Muszynianka Muszyna, która ma odsprzedać licencję na grę w siatkarskiej ekstraklasie ekipie Radomki Radom, za którą stoi centrala sieci Leclerc. Głośno o tym, że tą drogą może podążyć także Impel Wrocław i nasz KSZO, który z kolei ma odsprzedać licencję zdegradowanemu do I ligi MKS Dąbrowa Górnicza i w ten sposób rozpocząć restrukturyzację zadłużenia, a nowy sezon w I lidze.
Oczywiście, to na razie iście czarny scenariusz. Nie podjęto bowiem żadnych decyzji, co do przyszłości siatkarskiego KSZO. Może się okazać, że znajdą się środki na uregulowanie zaległości i KSZO zacznie piąty sezon w elicie siatkówki. Nie oszukujmy się, wiele zależeć będzie w tej kwestii od decyzji władz miasta. Jak się dowiedzieliśmy, decyzja w sprawie klubu ma zapaść jeśli nie do połowy, to do końca maja.

Print Friendly, PDF & Email

38 thoughts on “Czarne chmury nad ostrowiecką siatkówką. Zagramy, czy nie zagramy w Lidze Siatkówki Kobiet?

 • 10/05/2018 at 21:48
  Permalink

  wybory wkrótce
  nie zagłosuje na tych którzy podpisza sie pod likwidacja siatkowki w naszym miescie
  milion zlotych od tego miasta dla siatkowki sie nalezy

  Reply
  • 11/05/2018 at 14:14
   Permalink

   A my jesteśmy kibicami piłki nożnej i nie zagłosujemy w liczbie 10 tys

   Reply
 • 11/05/2018 at 06:46
  Permalink

  Kończyć z tą siatkowa dla 300 osób!!!!! Pieniądze przeznaczyć dla piłki nożnej.Ostrowiec zawsze piłkarski i tyle.Odpsrzedane miejsce to idealne rozwiązanie.

  Reply
  • 11/05/2018 at 06:55
   Permalink

   Jakie 300 osób tylko w ostatnim meczu tak było. W całym sezonie średni chodziło 1000 osób. Nie zawsze Ostrowiec był piłkarski przypominam sezony 2013/2014, 2014/2015 co chodziło 500 osób, a na siatkówkę w tych sezonach chodziło średnio 1100 osób.

   Reply
 • 11/05/2018 at 13:52
  Permalink

  Bo były mega zawirowania i w każdym klubie tak jest po spadku z wysokiego poziomu , później się normuje.Czlowieku siatka do pięt nigdy piłce nie dorośnie . tradycje pilkarskie sięgają czasów powojennych a nawet wcześniej,a siatka przemilcze.Czy na siatkę w 2 lidze przyszło by 100 osób w życiu.A na 4 poziom rozgrywkowy piłki przychodzi po 1 tys czy 2 tys ludzi.ekstarklasa 10 tyś bys zobaczył moc.Wiec proponuję dużo lodu na głowę po uprzednim mocnym uderzeniu się ciężkim młotkiem w czerep.

  Reply
  • 11/05/2018 at 14:44
   Permalink

   Po jakim spadku z wysokiego poziomu jak KSZO 1929 to był LZS Bodzechów. Po sezonie 2014/2015 KSZO zajął 5 miejsce w tabeli. Obecnie jest na tym samym miejscu. Myślisz że jak siatka upadnie to sponsorzy przejdą na nożną w życiu. Po drugie Ostrowiec i tak nawet nie stać na Ekstraklasę bo nie ma wielkiego sponsora. Więc zamiast cieszyć się z tego co mamy to ty krytykujesz ekstraklasę żeby postawić na 4 ligowca.

   Reply
  • 11/05/2018 at 14:55
   Permalink

   Odezwał się człowiek który nie wie ile kosztuje ekstraklasa w piłce nożnej. Nie stać nas na ekstraklasę więc piłka nożne temat zamknięty. Teraz walczmy o Siatkówkę żeby nie skończyła jak nożna.

   Reply
   • 11/05/2018 at 15:47
    Permalink

    Wiadomo że nie.Ale Ostrowiec zasługuje minimum na 2 ligę a optymalne 1 liga.Do boju ,nie dla siatkówki dla 300 osób,gdozs poziom często jest żenujący,a wyższego już nie będzie bo to najwyższy poziom.Amatrosko w 2 lidze dla pasjonatów siedzieć i oglądać

    Reply
    • 11/05/2018 at 16:14
     Permalink

     Nawet na 1 ligę nie stać. Na 2 ligę wyglądało by to tak żebyśmy zagrali 2 sezony a potem spadek z hukiem. Rozumiem że lubisz oglądać piłkę nożną ale twoje myślenie jest żenujące. Piszesz 300 osób jak tylko w ostatnim meczu tak było a przez cały sezon chodziło średnio 1000 widzów i jest to frekwencja jedna z najlepszych w Polsce. Siatka to również promocja miasta. Są transmisje telewizyjne jak i również organizowanie imprez sportowych np. World Grand Prix 2017 reprezentacji Polski Kobiet czy sparingi reprezentacji Polski mężczyzn. Także jeśli zależy ci na Ostrowcu to nie krytykuj siatkówki bo ona reprezentuje nas na terenie całej Polski. Ja osobiście kibicuje KSZO czyli wszystkim sekcją sportowym a nie tak jak ty że tylko piłce nożnej.

     Reply
     • 11/05/2018 at 17:04
      Permalink

      Przecież nikt nie zabrania żeby grała reprezentacja czy było grand prix? Jesteś jakimś czarnowidzem? Dwa sezony i spadek, skąd pomysł.jyz jesteśmy poziomem na 2 ligę, Garbarnia to udowadnia i wiele ciężej jest awansować. Po 2 mówisz o promocji, więcej dał mecz KSZO- Arka w pucharze Gdzie było 8 tyś ludzi i transmisja niż przez 5 sezonów siatka.Zobacz chłopie wyniki oglądalności żeńskiej siatkówki nie Chemika tylko KSZO i ogonów ,o czym bredzisz, to jest niszowy sport.Nie stać nas po prostu na to rozumiesz, mamy kupę sekcji i wszystko rozbite przez to.Chcesz mieć siatkę na takim poziomie to znajdź sponsora.Tylko że Rokita miał układy wyciągnął kasę na to dziadostwo,ale na szczęście układy się zmieniają.

     • 11/05/2018 at 17:10
      Permalink

      Po 2 wiesz jaki splendor i renoma Jest nawet po awansie do 1 ligi ,nie mowie do ekstraklasy.To Jest niebo a ziemia.Bylem w kupę miejscach i ludzie kojarzą KSZO i nasze miasto przez piłkę właśnie więc nie opowiadaj bajek.jeszcze żeby męska a to żeńska- dramat,jaka najszybciej likwidować z rozumem.

     • 11/05/2018 at 17:13
      Permalink

      Piłka powinna miec naczelne miejsce,a reszta sekcji 2 poziom rozgrywek,niech sie młodzież ogrywa,chyba że ktoś zyska sponsora majętnego jestem za i taką peunta jest jedyną racjonalna i najlepsza

 • 11/05/2018 at 14:15
  Permalink

  Do autora: za Radomką nie stoi żadna centrala sieci Leclerc. Markety tej sieci są dość autonomicznymi jednostkami i mogą same podejmować decyzje finansowe bez pytania się kogokolwiek z Francji czy Polski. Radomkę sponsoruje konkretnie Leclerc Radom w osobie dyrektora marketu Thomasa Renarda, a nie bezimienna sieć Leclerc.

  Reply
 • 11/05/2018 at 18:19
  Permalink

  Człowieku co ty za głupoty gadasz. Mecz KSZO-Arka faktycznie była transmisja ale w Pucharze Polski. Jakie 8 tyś jak na meczu było tylko 4. Siatkówka transmituje po dwa trzy mecze na rok. Nożna nie ma i nie będzie miała żadnego sponsora. Chcesz zniszczyć siatkę bo myślisz że jak siatka padnie to sponsorzy przejdą na nożną to się mylisz. Sponsorują ci co lubią Siatkówkę. Mówisz że jest niski poziom LSK. Masz rację ale te trzy kluby naszej ligi kwalifikowały się do Ligi Mistrzyń a w nożną żaden klub z Ekstraklasy nawet nie zakwalifikował się do Ligi Europy. Mam niski poziom w nożnej bardziej niższy niż w siatkówkę.
  3 liga to jest właśnie dziadostwo. KSZO w siatkówkę ma bogatszą historie niż nogę. Faktem że klub w nożną powstał w 1929 a w siatkówkę 1999 ale to siatkówka była 4 sezony w Ekstraklasie. W nożną awansowali w stylu piłkarskiego pokera a w siatkówkę uczciwie awansowali. Po trzecie tamten klub KSZO już nie istnieje a to KSZO 1929 zostało założone w 2011 roku. To tak jak byś porównywałbyś Celse Hutę z Hutą Nowotki. Siatkówka musi być i koniec kropka a ty idź na nożną a nie krytykujesz Ekstraklasowy klub który jest ozdobą miasta.

  Reply
 • 11/05/2018 at 18:33
  Permalink

  Siatkówce należy się 200 tyś od starosty. Jak tyle nie da to pożegna się z urzędem

  Reply
 • 11/05/2018 at 18:37
  Permalink

  Jak można porównywać awans do ekstraklasy w siatkówce i w piłce nożnej? Gdzie jest więcej drużyn?

  Reply
 • 11/05/2018 at 22:51
  Permalink

  Człowieku co ty bredzisz jestem w szoku!!!! Czy ty się Dobrze czujesz??? KSZO ma bogatsza historię w siatkówkę niż w nożną ( zmień leki) ,po drugie porównywać wreszcie awans i wogole te rozgrywki nawet z 3 ligą to tak jakbyś koszykówkę porównywał do szachów.Po 3 mówimy o pieniądzach z miasta i temu jesteśmy przeciwni a nie sponsorom z siatkówki niech będą o mogą nie dawać na piłkę.Czytaj że zrozumieniem.Po 4 nie być pewny awansu jak został zdobiony,bo nie byłeś nie wiesz z czasem może coś wyjdzie i się narobi.Po 5 nie pie… Że KSZO to tamyo sramto, zmieniały się papiery i tyle ale jest jedno od lat na świętokrzyskiej,z tymi samymi a nawet lepszymi obiektami i povtej samej murawie biegaj ( w tym miejscu) co 50 lat temu.Kupe klubów wg ciebie nie istnieje bo mieli zawirowania,Lecha też nie ma tylko Amica.Ale ignorancie Klub wg ciebie to pieczątki, dlatego siatkówka ma takich kibiców i nigdy powyżej lamperii nie wyskoczy.A nożna,ma oddanych fanów, tradycje, historię,kupę kilometrów przejechanych i tożsamość z którą się identyfikujemy.Dla nas zawsze będzie KSZO przy świętokrzyskiej,bez względu na zarząd,ligę w której grają itd.Ale tego nie pojmiesz nigdy…

  Reply
  • 12/05/2018 at 00:18
   Permalink

   stary to nie KSZO tylko lzs bodzechow a wczesniej stasiak opoczno i awanse i degradacje za korupcje. to nirch lepiej grja na tym poziomie mlodzikami. s po drugie z ta frekwencja to tez mit bo ja patrze na ten sezon to przychodzi max po 1 tys osobi to nie na kazdy mecz

   Reply
   • 12/05/2018 at 06:04
    Permalink

    Widzę że piszesz chyba z Kielc,to wszystko tłumaczy.

    Reply
    • 12/05/2018 at 07:21
     Permalink

     Coś ci ta siatkówka bardzo zrobiła, że chcesz ją zniszczyć.

     Reply
  • 12/05/2018 at 13:11
   Permalink

   Szkoda kolego ,że myślisz kategoriami prowincjonalnymi .W Ostrowcu jest miejsce i dla siatkówki na pierwszoligowym poziomie i dla piłkarzy i to nie tylko na trzecioligowym (a zasadzie na czwartoligowym poziomie).Popatrzmy na Legionowo miasto dużo mniejsze od Ostrowca a ma piłkarzy w drugiej lidze siatkarki w pierwszej są tam sponsorzy.wszystko więc zależy od ludzi i to nie tylko zajmujących się sportem ale od władzy lokalnej i polityków. Czym zajmują się np.nasi posłowie trudno zgadnąć przeważnie niczym. Czołowa postać to np.pan Rusiecki czy ten pan przedstawiciel partii rządzącej dzięki swojej pozycji ale także osobistym kontaktom zrobił coś dla ostrowieckiego sportu ,NIC wielkie NIC. I to jest przykład sponsorzy sami nie przyjdą trzeba ich pozyskać ,mamy wielki zakład w mieście zeszły rok to kilkaset milionów zysku dlaczego władze miasta i politycy tego faktu nie wykorzystują . Za Huty Ostrowiec która sponsorowała zakład w latach dziewięćdziesiątych były to mało znaczące wydatki a graliśmy w ekstraklasie dla Celsy byłoby podobnie trzeba tylko te pieniądze znaleźć ale to zależy od ludzi którzy się tym zajmują .Jeśli nikt tym się nie zajmuje to mamy to co mamy praktycznie likwidację siatkówki i piłkę nożną w czwartoligowych wiejskich opłotkach.

   Reply
 • 12/05/2018 at 07:07
  Permalink

  Do MAX – po pierwsze: tradycje piłkarskie to klub KSZO sobie dosztukował do Jandara Bodzechów. Chyba nie pamiętasz, jak z wielkim łoskotem upadał KSZO S.A., który z kolei dosztukował sobie piłkarskie tradycje do Stasiaka Opoczno. O i taka historia tych tradycji. Śmiać mi się chce z tej nazwy „1929”, bo klub został założony w 1999 roku.
  Po drugie: siatkówka to zupełnie inni kibice, niż piłka nożna. Na zabezpieczenie nie przyjeżdża stado radiowozów z kosmitami z Kielc, tylko dwóch dzielnicowych. Spokój, bezpieczeństwo, pozytywny doping. I tak jest w całej Polsce.
  Po trzecie: nie licz na to, że pieniądze, które sponsorzy dawali klubowi siatkarskiemu nagle spłyną do piłki nożnej. Wielu ze sponsorów nie chce mieć z wami (kibicami piłkarskimi) nic wspólnego, gdyż kojarzycie się negatywnie.
  Po czwarte: czasy się zmieniły i nie stać nas na awans do II ligi nawet po zwiększeniu finansowania. Kiedyś byliśmy w ekstraklasie, ale to było bardzo dawno temu i proponuję nie żyć marzeniami o powrocie (podobnie jak marzeniami o 70cio letniej tradycji).

  Reply
 • 12/05/2018 at 08:33
  Permalink

  znowu jest dyskusja co ważniejsze piłka czy siatkówka liczy się tylko KSZO trzeba walczyć o każdą sekcje

  Reply
 • 12/05/2018 at 09:57
  Permalink

  Może mi ktoś podać ile razy ,w ciągu ostatnich 3 lat,Ostrowiec był wymieniany przy okazji siatkówki pań i futbolu mężczyzn – chodzi wyłącznie o media ogólnopolskie,bo tylko w nich może być promowanie miasta.Tak konkretnie i bezstronnie.
  A gdy mowa o ostrowieckiej popularności tych dyscyplin sportu : cóż jeden lubi twaróg,drugi lubi śnieg a inny gdy mu skarpetki śmierdzą…

  Reply
 • 12/05/2018 at 10:30
  Permalink

  Przy okazji siatkówki to KSZO był wymieniany w sporcie po wydarzeniach w Polsacie. Nie codziennie ale przy transmisji był wymieniany.

  Reply
 • 12/05/2018 at 21:53
  Permalink

  powinny wladze dazyc do utrzymania w miescie wszelkich dyscyplin na jak najwyzszym poziomie od pilki poprzez suatke reczna az po waterpolo plywanie czy nawet to fitness

  Reply
  • 13/05/2018 at 07:45
   Permalink

   zejdź na ziemię utopisto , na takie fanaberie nie mogą sobie pozwolić najbogatsze miasta świata a ty chcesz to mieć w biednym i opuszczonym przez obecną władzę Ostrowcu,skończyły się czasy wsparcia pana Pacelta faktycznego lokalnego patrioty i społecznika – najwyższa pora na decyzję,która dyscyplina sportu w naszym mieście ma mieć finansowe dostateczne wsparcie z budżetu miasta i starostwa – nie utrzymasz stu srok za ogon żebyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość…

   Reply
 • 13/05/2018 at 09:15
  Permalink

  Wreszcie mądry głos i rozsądny.Tak musimy działać i myśleć inaczej sport w naszym mieście będzie tylko amatorski.Musimy mieć nożną jako flagowy produkt

  Reply
  • 13/05/2018 at 09:28
   Permalink

   MAX nie stać nas na nożną i koniec kropka. Tyle osób ci pisze a ty swoje.

   Reply
   • 13/05/2018 at 17:40
    Permalink

    Tylko nożna w 2 lub 1 Lidze!!! Koniec z siatkówka i będzie ok.teraz do działania.

    Reply
 • 13/05/2018 at 18:12
  Permalink

  Do MAX-a słuchaj ty żyjesz w jakimś innym świecie. Jesteś zacofany i uznajesz tylko piłkę nożną. Myślisz że siatkówka to głupi sport bo ty ją nie lubisz. A ludzie lubią siatkówkę. Nigdy nożna nie zagra wyżej. Jak tak kochasz tą nożną to znajdź jakiegoś wielkiego sponsora co będzie płacił grube miliony na nożną. Siatkówka jest tania i powinniśmy my ją utrzymać.
  P.S Zakończ już tutaj rozmowę bo będzie 100 komentarzy. Idź na inną stronę i tam pisz.

  Reply
 • 13/05/2018 at 18:27
  Permalink

  Człowieku siatkówce kibicuje 2 tys ludzi może,a piłce pół miasta więc nie opowiadaj głupot.Nagle kilku marzycieli przez układy zamarzyła się siatka i zalatwianie swoich interesów i ciągniemy tego trupa na siłę.Siatkowja tylko amatorska , będzie sponsor robimy awans i wszystko.Nie porównuj człowieku siatkówki w dodatku żeńskiej do piłki.To tak jakbyś porównał malucha do mercedesa.Pilka się interesuje prawie każdy,a siatki kobiecej nikt prawie nie ogląda i nikogo poza kilkoma fantastami nie interesuje.Wic nie opowiadaj głupstw i nie bądź zacofany!!!!!

  Reply
  • 13/05/2018 at 18:40
   Permalink

   Odezwał się dwunastolatek co w szkole gra tylko w piłkę nożną

   Reply
  • 13/05/2018 at 21:51
   Permalink

   te pol miasta widac na trybunach co mecz………. chyba zyjesz czasamu tochela i nieuczciwego awansu do ekstraklasy …..ja tez od zawsze kibicuje piłce nożnej i KSZO , ale miasto powinno dawac kase przede wszystkim tym dyscyplinom co maja poziom , a takim jest ekstraliga kobiet a nie 4 liga pilkarska.
   Zreszta od dawna piłka nożna nawet ta mlodziezowa w ostrowcu nic nie osiaga procz szczebla wojewdzkiego

   Reply
   • 14/05/2018 at 14:02
    Permalink

    To że się interesujenie oznacza że chodzi na mecze to 1 .Bo na siatce nigdy 2 tys ludzi nie było.A co do młodzieży, zawsze na testy do lepszych klubów jeżdżą młodzi i Ostrowiec jest znanu z dobrej pracy z młodzieżą.Wiec nie kompromituj się ,co siatkówka osiągnęła,że kilka najemniczek ściągnęli i im miejska kasę dają?? Żal…

    Reply
 • 14/05/2018 at 14:03
  Permalink

  Prestiż ekstraklasy siatkarskiej dorównuje 3 lidze piłkarskiej, dlatego nic więcej nie zrobimy w niej.Pilka ma.kupe możliwości i lepszą promocję w przyszłości.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *