Afryka bliżej Ostrowca Świętokrzyskiego

Instytut Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości zaprasza na prezentację pt. „Miłość, diament i Święta Ryba, czyli podróż z Wybrzeża Kości Słoniowej do Sierra Leone” autorstwa podróżników Sary Rogowskiej i Mariusza Łaniewskiego.
Spotkanie odbędzie się 18 maja (piątek) o godz. 18.30 w Auli II WSBiP, przy ul. Akademickiej 12.

PC050739
Będzie to wykład połączony z projekcją zdjęć, które zostały wykonane przez podróżników w czasie jednej z ich wypraw po Afryce zachodniej. Oto, jak opisują oni swoją podróż po kontynencie afrykańskim:
„…Afryka Zachodnia, koniec listopada, niemiłosierny żar leje się z nieba, a my stoimy nad zazielenioną nieco sadzawką, żarliwie modląc się do Świętej Ryby wraz z miejscowym Szamanem, tutejszą ludnością i współtowarzyszami podróży. Bo do kogo można się modlić w tym miejscu zapomnianym kompletnie przez Boga i ludzi? A Święta Ryba okazuje się nader łaskawa: dzięki niej przez kolejne tygodnie bez uszczerbku na zdrowiu wychodzimy z każdej możliwej opresji, przemierzamy 3000 km, choć dróg zdecydowanie brakuje, odwiedzamy dżunglę, składamy wizytę w kopalni diamentów, zostajemy uwięzieni na noc w domu bez klamek, zwiedzamy miasto z lokalnymi gwiazdami rapu, pijemy wódkę z żołnierzami ONZ, uczymy się tworzyć afrykańskie bębny, a gdzieś w międzyczasie tak obrastamy czerwonym, afrykańskim pyłem, że na granicy Wybrzeża Kości Słoniowej nie chcą wpuścić nas do kraju, dopóki się nie umyjemy.
Liberia, Gwinea, Sierra Leone i Wybrzeże Kości Słoniowej ? czyli podróż przez jedne z najrzadziej odwiedzanych krajów świata, gdzie nic nie ma, nikt nie zagląda i w ogóle nie ma po co tam jechać… a jednak podróż fascynująca i pełna niesamowitych przygód. Zapraszamy do wspólnego odwiedzenia tego zakątka świata!
Pozdrawiamy, Sara i Mariusz32207693_1064944296992359_469203397308841984_n

PC060797

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *