Kilometry dobra. Zbierają na remont „Naszego Domu”

W dniu 19 maja Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” organizuje bieg charytatywny na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Gutwin „Kilometry Dobra”.
Odbędzie się on w formie sztafety członków Ostrowieckiego Stowarzyszenia Biegaczy „OstroBiec”, która będzie nieprzerwanie biegać przez 12 godzin, a każdy z jej członków będzie mógł się dołączyć w dowolnym momencie jej trwania i wykręcić swoje kilometry dobra. Jedno okrążenie wokół stawów na Gutwnie kosztować będzie każdego z biegaczy 1 zł. Tym samym, im więcej okrążeń, tym więcej złotówek, tym więcej kilometrów dobra. Patronat medialny nad imprezą sprawuje Gazeta Ostrowiecka.
Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna; jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata, zbierając środki na swój cel. W ostrowieckim biegu cały dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie na remont Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim. To dwie placówki po 14 osób każda, przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. „Nasz Dom” jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Placówki zapewniają swym wychowankom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej opiekę, kształcenie i wychowanie oraz zaspokajają ich niezbędne potrzeby. Zgodnie z duchem Założyciela św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego dom jest prowadzony w duchu rodzinnym w oparciu o chrześcijańskie wartości. W ubiegłym roku, dzięki wielu wspaniałym darczyńcom, udało się przeprowadzić remont Placówki „Nasz Dom nr 2”. W tym roku przed siostrami konieczność wyremontowania Placówki „Nasz Dom nr 1”.
Bieg rozpocznie się o godzinie 8:00 rano i zakończy się o godzinie 20:00. Za każdy przebiegnięty kilometr uczestnik zostanie nagrodzony symboliczną cegiełką – naklejką.
-Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa z nami w tym wydarzeniu, poprzez wspólne pokonywanie kilometrów oraz kibicowanie, a także poprzez udzielenie wsparcia na szczytny cel – podkreśla prezes stowarzyszenia „OstroBiec, Anna Bober.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *